Vanhat OMC Perämoottorit

Löytyykö internetistä harrastesivuja vanhoille Johnson ja Evinrude perämoottoreille.
itselläni on pari vanhaa evaria 20hv jostain 60-70-Luvuntaitteesta ja ajattelin korjata ne kuntoon.. tietääkö kukaan, että saako tuollaisiin
vielä osia kunnolla ja räjäytyskuvia,oikeansävyistä maalia, tarroja/kyltejä....
21185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Porvooseen,Nisse Häggblom niminen taituri pitää siellä pientä perämoottorimuseota ja tietää takuuvarmasti mitä saa ja mistä.

Äänestä

Sieltä saa tarvikeosia. Kannattaa katsoa mitä kaikkea löytyy. Ainakin tiivisteet, vesipumput tms löytyy sieltä mutta muistaakseni niiltä saa muitakin osia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NH.. kirjoitti:

Löytyykö internetistä harrastesivuja vanhoille Johnson ja Evinrude perämoottoreille.
itselläni on pari vanhaa evaria 20hv jostain 60-70-Luvuntaitteesta ja ajattelin korjata ne kuntoon.. tietääkö kukaan, että saako tuollaisiin
vielä osia kunnolla ja räjäytyskuvia,oikeansävyistä maalia, tarroja/kyltejä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu