Uusi Insignia

Pääsin näkemään vaikka en vielä koeajamaan. Vakuuttava oli: Miksi valitsisin itämaisen kökkötraktorin kun samaan hintaan ellei edullisemmin on saatavilla uusi virtaviivainen länsisaksalainen auto.
7154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Opelin koeajan tottakai. Jos on parempi kuin Octavia ja halvempi, niin tietysti ostan sen. Autoja ei kuitenkaan vaihdeta joka vuosi vaan joka kolmas vuosi. On se sen verran iso sijoitus, että hintalaatusuhde on ehdottomasti tärkein valintakriteeri.

Äänestä

Opel? Eikös se ole se surkea autotehdas joka myytiin ranskalaisille?

Äänestä

Skoda? Eikös se ole se surkea autotehdas joka myytiin saksalaisille?

Äänestä
  • Ero on siinä, että Skodaa ostetaan mutta kukaan ei halua ostaa Ooppelia.

    Äänestä

Ooppelille käy kohta kuten saabille kun aivan turhaa on Peugeottia naamioida ooppeliksi jos samat viatkin.

Äänestä

Tulee näkymään isona miinuksena oktaavin js superpin myynnissä. Se on pommin varma fakta.

Äänestä
  • Ai jaa? Eikös Ladan pitänyt jyrätä Skodan markkinat Suomessa ylivoimaisella laadulla? Näin on pommin varma kriitikko kertonut faktaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eiskota kirjoitti:

Pääsin näkemään vaikka en vielä koeajamaan. Vakuuttava oli: Miksi valitsisin itämaisen kökkötraktorin kun samaan hintaan ellei edullisemmin on saatavilla uusi virtaviivainen länsisaksalainen auto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu