LÄHTEEKÖ KALEVA NYT KOTKAAN ?

Kotkan kaupunginjohtaja Henry Lindelöf jää eläkkeelle
Kotkan kaupunginjohtaja Henry Lindelöf jää eläkkeelle tämän vuoden jälkeen. Lindelöf sanoo työskentelevänsä vielä kuluvan vuoden ja laativansa esimerkiksi kaupungin ensi vuoden talousarvion. Virallisen ilmoituksen eläköitymisestään Lindelöf antaa myöhemmin keväällä.
7219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kotkalaiset ottavat avosylin Kalevan vastaan. Siellä riittää niitä KRP:n rikoskomisario Kimmo Huhta-ahon valheilla järjestämiä väkivaltauhkauksia riittämiin. Kuulemma nyt Lindelöf joutuu todistamaan siinä kuuluisassa Kotkan Kervis-asiassa, kun Huhta-aho oli käräjillä valehdellut ja sotkenut syyttömän Lindelöfin murhajuttuun.

Kalevan pitää varoa vihaa lietsovaa rikospoliisia ja ottaa kypärä mukaan Kotkaan.

Äänestä
  • Kimmo Huhta-aho on kuuluisa rikospoliisi valheistaan. Eipä ole huonompaa KRP:n tutkinnajohtajaa tiedossa.
    Huhta-aho on ollut paljon median otsikoissa ja niittänyt mainetta murhatutkinnan jutuilla, mutta nyt on sitten valheistaan solmussa.

    Äänestä

  • onks Lindelöf tehny jotain pahaa vai mikä?
    joko taas ne jotain sen Kervisen pään menoks?

    Äänestä

  • Kotkan kaupunginjohtaja Henry Lindelöf ei ole syyllistynyt murha-asiassa KRP:n rikoskomisario Kimmo Huhta-ahon väittämiin tekoihin.

    Huhta-ahon on kirjannut ja todistanut valetta Lindelöfistä ja on nyt rikostutkinnassa useista rikoksista epäiltynä.

    Äänestä

Pitäisikö teidänkin muuttaa sinne kun ette ilmankaan osaa elää? :D

Äänestä
  • Kotkassa haisee aina paska! Olin siellä saaressa armeijassa ja se riitti. Mulkeroa porukkaa.

    Äänestä

  • Kotkahan onkin savolaisten PARIISI

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KOTKAKAIPAANUUKAAMIESTÄ kirjoitti:

Kotkan kaupunginjohtaja Henry Lindelöf jää eläkkeelle
Kotkan kaupunginjohtaja Henry Lindelöf jää eläkkeelle tämän vuoden jälkeen. Lindelöf sanoo työskentelevänsä vielä kuluvan vuoden ja laativansa esimerkiksi kaupungin ensi vuoden talousarvion. Virallisen ilmoituksen eläköitymisestään Lindelöf antaa myöhemmin keväällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu