Kesäheilastelun on helppoa !
Ihan erään lehden sivuiltakin löytyy
löytyy mahdollisuus löytää ystävä!
Eikä tarvitse ostaa kallista tietokonetta eikä maksullista netti
kontaktilinjaa .( missä on maksu n.30
- 80 -ehkä enemmän .).
Jos lehti on ilmaisjakelulehti niin
ihan köyhäkin voi löytää kaverin
itselleen . ( ei tarvitse olla kuin
puhelin tai kaverin puhelin jos itse
pn niin köyhä ettei oo
edes puhelinta!).
Ihan erään lehden sivuiltakin löytyy
löytyy mahdollisuus löytää ystävä!
Eikä tarvitse ostaa kallista tietokonetta eikä maksullista netti
kontaktilinjaa .( missä on maksu n.30
- 80 -ehkä enemmän .).
Jos lehti on ilmaisjakelulehti niin
ihan köyhäkin voi löytää kaverin
itselleen . ( ei tarvitse olla kuin
puhelin tai kaverin puhelin jos itse
pn niin köyhä ettei oo
edes puhelinta!).
Vastaukset 28
Vanhimmat
Siis mies jolla on mennyt " hopeelusikat" jakoon !
Voikin löytää uuden rikkaan ja
rakkaan ? Ja ukkomies voi vähän
harjoitella edeltäkäsin sitä "hopeelusikoiden " jakoa, vaikka
kesäsellaisella,
Kannattaa harjoitella ettei ole liian täynnä "ne" kun löytää sen heilan.
miekin oon naisystävää vailla. Oon aika yksinäinen, viime vuonna oon viimeeksi naisen kanssa ollut.
On elämä meri, ja suuret sen aavat,
Toisistaan ystävät,tukea saavat.
Voi että ! So sä oot viime vuonna ?
Eiks se juttu jatkunut?
Tossa yhdessä ilmaisjakelulehdessä on yks alasivu ihan täynnä ( nainen etsii
miestä) ilmoituksia!
Siel on kaikkee ( hellä nainen etsii
miestä). ja sellasta.
Ei muuten uskoisi, että
Imatrallakin pitää etsiä kaveria
lehdessä ilmoittamalla !
Ihan pikku vinkkinä voisin
kertoa, että menkää Saskan tilaisuuksiin , niin varmasti on
niin täynnä , että kyllä sieltä
joku aina löytyy.Saskan nimi vetää
ihmisiä. Kun Saska on artistina ,
niin kapakka on täynnä !
I
Kuka Jaska?
Psykoosi on usein oire vakavasta mielenterveyden häiriöstä kuten skitsofreniasta. Psykoosissa henkilön todellisuudentaju hämärtyy ja vääristyy eli henkilöllä on huomattavia vaikeuksia erottaa tosi epätodesta. Psykoosi voi laueta myös vaikean järkytyksen eli traumaattisen tapahtuman kuten omaisen kuoleman seurauksena tai elimellisestä syystä kuten aivosairauksien, endokriinisten häiriöiden, systeemisten sairauksien, infektioiden ja nestetasapainon häiriöiden sekä lääkkeiden ja päihteiden käytön yhteydessä. Myös pitkäaikainen unettomuus tai lääkkeistä vieroittautuminen voi joskus johtaa psykoosiin.
Psykoosin oireita ovat:
Aistiharhat: Ihmisellä on aistimuksellisia, todeksi tulkittuja, kokemuksia, kuten ääniä tai näkyjä, joita muut eivät kuule tai näe. Aistiharhat ovat luonteeltaan psykoottisia vain, mikäli henkilöllä on vaikeuksia erottaa, mikä on totta ja mikä ei. Esimerkiksi stressitilanteessa tai nukahtamisvaiheessa voi ilmetä erilaisia aistikokemusten vääristymiä (illuusioita) tai harha-aistimuksia ilman, että ne ovat luonteeltaan psykoottisia, koska tällöin ihminen ymmärtää aistimuksensa vääristyneen luonteen. Psykoosissa olevalle ihmiselle aistiharhat ja harhaluulot ovat täyttä totta. Psykoottinen ihminen on tämän vuoksi usein sairaudentunnoton eli ei pidä itseään sairaana. Rajankäynti psykoottisina pidettyjen ja normaaleina pidettyjen jäykkien ja perusteettomien uskomusten välillä ei myöskään ole aina helppoa.
Harhaluulot: Ihmisellä on perusteettomia, epärealistisia uskomuksia, jotka saattavat perustua havainnon tai kokemuksen väärään tulkintaan. Harhaluulot voivat olla vainoamisharhoja, suhteuttamisharhoja, suuruusharhaluuloja, mustasukkaisuusharhoja, eroottisia harhaluuloja tai somaattisia harhaluuloja. Ihminen saattaa vaikkapa uskoa olevansa poikkeuksellisen tärkeä henkilö, saattaa uskoa muiden voivan lukea hänen ajatuksiaan tai kokee aiheettomasti itseään vainottavan tai henkeään uhattavan. Ihminen saattaa tulkita virheellisesti toisten eleet tai kokee esimerkiksi lehtikirjoitusten täysin perusteetta viittaavan nimenomaisesti häneen itseensä.
Eriskummallinen puhe tai käytös: Psykoosidiagnoosin saamiseksi ei vaadita todellisuudentajun hämärtymistä, vaan henkilön käytös voidaan määritellä psykoottiseksi myös silloin, kun hänen puheensa tai käytöksensä vaikuttaa hyvin oudolta tai eriskummalliselta. Psykoottinen puhe on siinä määrin epäloogista, hajanaista tai seikkaperäistä ja yksityiskohtiin takertuvaa, että sen ymmärtäminen on kuulijalle erittäin vaikeaa tai mahdotonta.
vaikeetahan tottakin on ymmärtää.
Miks tollanen sepustus ?
Ei silti ! Näkyyhän siinä yhdessä
lehdessä olevan myös , että " mies
etsii naista." Aika jännä !
Nooooo! Ei siellä tanssiravintoloissa kaikki viitsi
käydä . Joten ihan hienoa , ettäi
jossain lehdessä on tuollainenkin
ilmoitus palsta.Luulin , En olisi
tiennytkään , mutta eräs henkilö
kertoi että katsohåan " sitä "
lehteä . Siinä on sellainen osio
missä voi ilmoittaa sellaistakin.
Totta! Hienoa! Aion ehkä vastata
johonkin joskus , jos sattuu sopiva.
( pääsee harjoittelemaan hopea
lusikoiden jakoa tai sitten , jos löytää sellaisen sala ystävän !).
sala ystävä vois olla ihan kivaa seuraa
15 cm korkkareille ja verkkosukille !
Oisko vale psykiatrin kyhäelmä tuokin yks diagnoosi ?
Kuitenkin yksi imatralainen lehti
julkaisee jonkinlaista palstaa , missä voi löytää ystävän . Ja varmaankin saada ehkä puhelinnumerokin. Siinä ei ole mitään huonoa. Kivampi , jos on
ystävä!!!
On. juuuuu !!!!
Mies ( ihana euroopan komein uros )
etsii naista ! Olis kiinnostavampi !!!!
Vastaisin heti !!!
Saisi olla pitkä tumma nuorehko
ja saa polttaa vaikka piippuakin ja
mieluummin kahden istuttava
urheilumallinen musta Bemari tms. ps. ja sellainen rakastettavan
hurmaava mies!!!
Eiks Audi enää kelpaa?
No juu ...
Ai !! Oliks se Audi ! Mut ainaki musta ja
upea! Ja urheilu malli !
ja toooosi komee mies puikoissa!
Onks hyvä neulomaa?
Parempi jossain muussa aivan varmasti !
Psykoosidiagnoosin saamiseksi ei vaadita todellisuudentajun hämärtymistä, vaan henkilön käytös voidaan määritellä psykoottiseksi myös silloin, kun hänen puheensa tai käytöksensä vaikuttaa hyvin oudolta tai eriskummalliselta. Psykoottinen puhe on siinä määrin epäloogista, hajanaista tai seikkaperäistä ja yksityiskohtiin takertuvaa, että sen ymmärtäminen on kuulijalle erittäin vaikeaa tai mahdotonta.
pitikö se pakareista kiinni sitä audia vai miten oli puikoissa?
Toi aikaisempi kirjoittaja on kai saanut itselleen lääkäriltä tuon diagnoosin .
Tarpeeksi hyvännäköinen (.Mies ) saa ainakin sukat pyörimään jalassa. Muista diagnoosista en tiedä! ja tuohon ennen mainittuun ei ole lääkkeitä.
ei ole helppoa
YLEESÄ onkin helppoa, mutta minä ainakin käytän koiran vielä esipolttojen aikaan eläilääkärillä,joka tarkistaa. että koira on valmis synnyttämään. VOI olla että joku pentu on jäänyt synnytyskanavaan, Onneksi näin ei ole käynyt. Mutta eläinlääkäri päivystää vurokauen. onnesi olen aika hyvä synnytyksissä itsekin, SAAN LÄÄKKEET OHJEIDEN mukaan myös kotiini.