Onko mimmonen seura nyrkkeilyn harrastamiselle? Treenaavatko säkeille hakkaamista? Entä ns. tumputus-tekniikkaa? Molemmathan on kunnon nyrkkeilijälle ominaisia vähimmäistaitoja.
Helsingin Jorma
PruutsPeetter
8142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vähän on päässyt Helsingin Jorman toiminta veltostumaan. Ei ole entisenlaista kovuutta ja jämäkkyyttä enää havaittavissa. Jostain syystä varsinkin nyrkkeilyssä Jormat ovat Tarmottomia ja löysiä. Jos haluaa treenata kovuutta, niin kannattaa hakeutua Stadin Kangen poikapainijaostoon.
Moderaattorina toimiva Antti Oskari Vähä-Älyisenpoika Latva-Kyyny yrittää poistaa viestejäni muka sääntöjen vastaisina.
Eiköhän panna Antti rautoihin.
Myös suurten sienten havainnointiin erikoistunut Hesan Mahti Tatit (ei Tatlit, toim.huom.) on varteenotettava seura. Tatti-itiöiden levitys poikaporukassa on heidän erikoisalaansa.
Kuulemma Latva-Kyyny vastaa Runkido-treeneistä Helsingin Jormassa.
Tarviiko ekoihin treeneihin ottaa omat käsirasvat mukaan? Olen harrastanut jokusen vuoden runkidoa ns. soolona, mutta kehitys on pysähtynyt. Siksi aattelin liittyä johonkin seuraan kun himatreenit tuntuu nykivän ihan paikallaan.
Jorma nousee!!!
Jorman valkut kohtaa Tarmon valkut tänään klo 21.30 Helsinginkadun Bud´s pelisalilla. Siellä on miesten A-maaottelu ja Kallio Fight Festival 34: Nuori Valkku vs. Entinen Tarmolainen.
Musiikista vastaa Jari Vanne & Hampaat-yhtye.
T: Boris Sinitsin
Eräjorma:)