Ostimme lomaosakkeen Pyhäniemestä -96 n. 54.000 mk
Eli olemme käyneet 9x1 viikko (viikko 9,
koululaisten hämeenalueen hiihtolomat) talkkarimaksu vuodessa 170e eli 9x170e = 1530e.
Vapailla markkinoilla tämäntasoinen kelomökki täysin varustettuna 6 hengelle ko. viikolla maksaa n. 450-700e /viikko eli 9x500e = 4500e vähintaan.
Olemme sitä mieltä, että ei se kuitenkaan ole niin huono ostos kuin ensinäkemältä vaikutti.
Silti siitä haluttaisiin eroon, mutta kohtuuhinnalla maksakaa 5000e niin tehdään kaupat (melkein puoleen hintaan kuin itse maksettiin ! 66m2 2h,k,oloh,tv,takka, sauna,suihku,wc,astianpesukone,järve,rantasauna,ravintola ja Kihnion keskustaan 3km).
sähköposti: [email protected]
Olemme pääsemättömissä..
Pyhäniemi
5
1293
Vastaukset
- Hessu
Lahjoita lomaosakkeesi, jos se jollekin edes ilmaiseksi kelpaa. Yksikään omilla aivoilaan ei ota sitä ilmankaan, jos sitä joutuu pitämään lopun ikäänsä kiviriippana.
- Pekka
Taidat itse olla töissä ko. firmassa kun haluat noin kovasti kehua. :-)
- euronen
Markkaa aika vanha rahayksikkö.
- Pulskavuokratuotto
Olisit ostanut Leviltä tai Ylläkseltä. 600€ saa viikosta 9 vuokraa, jos ei itse käytä. Sijainti, sijainti ja sijainti.
- Jhhjhgvbvc
Pyramidi huijaus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2722410Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991289- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581145Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44962
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67897Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33767