Armokuolema,eutanasia yms.nimet

sille että ottaa toiselta hengen, tappaa ihmisen, miksi muuttaa nimiä, sanoo vaan suoraan, että tappo se on, sitähän se kun ruiskuttaa toisen ihmisen verisuoneen niin paljon että sydän pysähtyy.
Saa tappaa lain suojissa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eutanasia: Saa armahtaa kärsivän.

Äänestä
  • "Saa armahtaa kärsivän. "
    tappamalla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainaainaaina kirjoitti:

sille että ottaa toiselta hengen, tappaa ihmisen, miksi muuttaa nimiä, sanoo vaan suoraan, että tappo se on, sitähän se kun ruiskuttaa toisen ihmisen verisuoneen niin paljon että sydän pysähtyy.
Saa tappaa lain suojissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu