milloin kahvittelemme, vanhempi mies?

Kultaseni, eikö jo olisi aika kohdata? Vai eikö meillä ole enää mitään puhuttavaa.
24909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Olishan se aika.

Äänestä

Niinpä sitä makaa kuin petaa

Äänestä

luulenpa että kahvittelee ikäistensä seurassa

Äänestä
  • En ole niin ahdasmielinen että ikä ratkaisee muutama vuosi sinne tai tänne.

    Äänestä

  • Ei kai ne kahvit kuitenkaan sitten mene sinne ja tonne.

    Äänestä

  • Olen 40 vuotta, onhan sekin ikäloppu jonkun 20 kyppisen mielestä.

    Äänestä

Kuinka vanha, ja muitakin tuntomerkkejä?

Äänestä
  • Olisi kyllä kova juttu.. kunhan sivusta vaan huudan samoja kysymyksiä. Mut ajankohta tällä aloituksella on sellainen että tuskinpa mulle.

    Äänestä

Onko näistä tullut jotkut eläkeläisten sivut? Anteeksi, seniorit, niin kuuluu sanoa nykypäivänä. Ihmiset jakaantuu senioreihin ja junioreihin. Voisiko joku selventää minulle mitä eroa on aamukahveilla, päiväkahveilla tai iltakahveilla, etten nyt vaan tee mitään etikettimokaa.

Äänestä

Eiköhän se aika ollut ja mennyt? juna tais kyllä nyt mennä jo.. Jäit nyt asemalle odottelemaan.

Äänestä
  • Tämä on ihana tyyppi tämä palstan "junailija", joka aina valittaa, että kaikki on myöhässä.

    Äänestä

  • Taisi se mennä sitten. On se kyllä kumma, että jos ei heti huomaa toisen ehdotusta, niin sitten suututaan ja ei enää puhuta ja ollaan heti menossa eteenpäin.

    Äänestä

  • No mitä sä täällä sitten vielä notkut?

    Äänestä

Tottakai kahvila voi käydä. Kun vain tietää kenen kanssa.

Äänestä
  • Se olisikin metkaa olla kahvilla eikä toetäis kenen kanssa ajattelepa kosketustakin niin pelkkä aistimus ja mielikuva, jos olet silmät suljettuna.

    Äänestä

Voi kyllä kahvitella milloin vain sovittaessa, mutta mistäs tietää kuka kaipaa ja ketäkin kahvin merkeissä jollei asiaa tuo esille .

Äänestä

Tuskin mulle, tänään itseluottamuksessa puutteita :)
Mut hei, kaikille nuoremmille naisille tiedoksi, meille hiukka vanhemmile aikuisille miehille kannattaa antaa selkeetä vinkkiä jos sattuu seura kiinostamaan koska kynnys tehdä aloitteita nuoremmille naisille on aika korkea. Me ei naureta vaan ollaan otettuja huomiosta.
Jos ei ole kemiaa niin nuoremmat daamit saattavat ahdistua, mä en ainakaan halua käytökselläni aiheuttaa mitään negatiivista

Äänestä

Oih vaikka heti .... Oot sä niin ihana ja söpö . Huokaus,,,,,,!

Äänestä

Kukahan mahdat olla? Jos olisit hän niin mielelläni kahvittelisin kanssasi.

Äänestä

"Kultaseni"? Röhhöhhöö. Yhden kivan kanssa voisin syödät jätskit ja bamista, sitten kun on kesä.

Äänestä
  • Eihän toki hetkeäkään aikaisemmin. Jätskin sijaan voi myös nuoleskella luomusti jääpuikkoja räystäistä.

    Äänestä

nuoret naiset on ihania..

Äänestä

Ethän sä edes juo kavhia

Äänestä

Lähetäpä viestiä. Aikaa löytyy milloin vaan Sinulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ymmärränjosei kirjoitti:

Kultaseni, eikö jo olisi aika kohdata? Vai eikö meillä ole enää mitään puhuttavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu