Menen keliakia veri kokeeseen. Minulla on vatsavaivoja, kurisee ja täyttymisen tunne.
Unettomuutta.
Uloste on kyllä ihan normaalia eli ei siis löysää eikä kovaa.
Voiko näillä oireilla olla keliakia.
testeihin menossa
wtikh
1
495
Vastaukset
- bvmnbv
Kaikenlaisia oireita on niin monenlaisissa vaivoissa, ettei ilman tutkimusta pysty sanomaan, mistä on kysymys. Joskus ei löydy mitään, on vain vatsan toiminnallisia vaivoja.
Yksistään stressi vaikuttaa joillakin vatsan toimintaan, stressi voi aiheuttaa unettomuuttakin.
Toivottavasti syyt selviävät jollakin kokeella tai tutkimuksella !
Ruokavaliotaan kannattaa miettiä. Onko tutkittu laktoosi-intoleranssi tms ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 772981
- 751261
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1611143Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401020Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103951Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.309925- 43809
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78805Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en122803- 91773