Menen tosiaan rasitus ekg:hen taysiin. Pelottaa jaksanko polkee pyörää tarpeeksi kauan, kunto on tosi surkea eikä lihasvoimakaan jaloissa mikään hyvä. Onko muita jotka on taysissa olleet kyseisessä testissä? Saako siellä palautetta, jyrkkää sellaista, jos ei jaksa kauaa.
Vastaukset 3
- kadhgondki
Ite olen ollut kerran testissä Täysissä. Mukana on lääkäri ja hoitaja. Lääkäri säätää vastusta sen mukaan mitä kukin jaksaa polkea. Ole huoleti. Lääkärit saavat siitä tärkeätä tietoa jatkohoitoja ajatellen.
- Sinne-vain
Poljetaan, minkä poljetaan ja thats it. Sehän se on, minkä lääkäritkin haluavat tietää. Eivät he etsi porukkaa Suomen seuraaviin maajoukkue valmennettaiin. Mikäli he havavaitsevat tilanteessa jotain poikkeavaa, ilmoittavat kyllä. Itsekin olen kyseisen kokeen läpikäynyt ja hyvin meni.
- ablaatiossa
Sama homma.käyty läpi kalsikin kertaa samassa kaupungissa.ei siinä mitään kummallista ole muutakuin piuhat rinnassa ja eiku polkemaan .lääkäri ja sairaanhoitaja mukana,itsellä alkoi loppuvaiheessa jalat väsyä mutta muuten ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 54970
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan69761Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli65755- 61721
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.47654- 62633
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk7606Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33603- 78486
- 37480