Hannele Lauri ja Jylhä

Voi hyvää päivää ihan pelästyin kun katsoin näitä kahta naista.

Lauri muuttunut esittämänsä rööki-muijan kaltaiseksi ja jylhän naama kun hirviöllä.

Jos kummatkin edustaa käyttämäänsä klinikkaa niin kuinka asiakkaita riittää, on sen verran järkyttävää katsottavaa näiden naamat.

Molemmat aikoinaan, ennen operaatioita kauniita naisia.
5180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sitä minäkin olen ihmetellyt, miksi ennen niin kaunis Hannele Lauri pilasi naamansa ihan hirveen näköiseksi, jos oli tarkoitus näyttää nuoremmalta, niin nyt näyttää kymmenen vuotta ikäistään vanhemmalta pultsarilta. Jylhän naama on taas miehekkään kolho ja ruma, ei uskoisi samaksi, kun katsoo kuvia muutaman vuoden takaa, luulis molempia harmittavan nämä "kauneusleikkaukset" ja hormoonit.

Äänestä

Kyllä eron huomaa, kun em. rouvia vertaa kuuluisuuksiin, jotka ikääntyvät ns. arvokkaasti, toki itsestään huolehtien, mutta eivät väkisin pakottaen. Sellaisia ovat esim. Jane Seymour, Diane Keaton, Kim Cattrall, Meryl Streep ja Helen Mirren.
p.s. Enkuksi voi tehdä googlekuvahakuja esim. sanoilla 'female celebreties who age gracefully', 'women celebreties aging naturally' tms.
Minulle tuli mieleen nuo ulkolaiset kuuluisat, kuka keksii vastaavia suomalaisia kauniisti, arvokkaasti ja luonnollisesti ikääntyneitä suomalaisnaisia, joiden iän merkit eivät mitenkään vähennä heidän kauneuttaan?

Äänestä
  • Pirjo Nuotio!

    Äänestä

Hannele Lauri kähisee Hobby Hallin radiomainoksissa siihen malliin, että itselläkin tulee hengenahditus sitä kuunnellessaan. Miten tuollainen röökinkatkuinen raspikurkku on palkattu puheosaan, jolla olisi tarkoitus markkinoida tuotteita. Kerrassaan karmeeta kuunneltavaa.
Jos ei pärstää enää kehtaa näyttää julkisesti, niin nyt on kyllä äänikin sen verran surkea, että ehkä olisi parempi pysyä hiljaa ja näkymättömissä.

Äänestä

H. Lauri muistuttaa jotain pultsarimummoa, jolla huulet turvonneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


6987 kirjoitti:

Voi hyvää päivää ihan pelästyin kun katsoin näitä kahta naista.

Lauri muuttunut esittämänsä rööki-muijan kaltaiseksi ja jylhän naama kun hirviöllä.

Jos kummatkin edustaa käyttämäänsä klinikkaa niin kuinka asiakkaita riittää, on sen verran järkyttävää katsottavaa näiden naamat.

Molemmat aikoinaan, ennen operaatioita kauniita naisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu