Nyt saatte euralaiset antaa ruusuja ja risuja kotikunnallenne. Yksi vaihtoehto seuraavaksi asuinpaikakseni on Eura, käyn siellä säännöllisesti mutta ei ole tieota millaista siellä olisi asua? Kertokaa :)
Eura asuinpaikkana?
14
3319
Vastaukset
- exxxxx
Ei kannata muuttaa. Vuokrataloissa asuvat luulevat omistavansa asunnot ja käytös sen mukaista ylimielistä öyhötystä.Juoppoja, narkkeja ja avohoitopotilaita riittää.Ilmoittelevat lastensuojeluun ja tekevät muutakin kiusaa naapureille.Varsinkin Kiukaisissa varoisin muuttamasta rivariin sillä siellä asuu henkisesti sairaita ihmisiä!
- eurassako
nopeasti tulet huomaamaan kuulutko heihin vai meihin enkä tarkoita tässä maahanmuuttajia
- samavikainen
Eura on hyvä paikka asua ,keskustassa runsaasti kauppoja ja bensa-asemia myös pizzeria ja grilli. Pankit ja posti ovat myös katukuvassa. Urheilutalo tarjoaa palveluitaan niistä kiinnostuneille. Mäkkäri ja Lidl ovat ainoat puuttuvat palvelut ja mäkkärin tulosta on jo suunnitelma. Liikekeskuksen tulipalon jäljille rakennetaan Uusi komia liikekeskus Tässä syyt muuttaa Euraan tai Kauttualle.
- Kenken
Onko jo selvinnyt kuka palon sytytti?
- Tmp1
Näitä tämäntapaisia kyselyjä on vähänväliä eri palstoilla. Mistä olet muuttamassa?
- Höööö
En muuttaisi, koska huumeita (varsinkin amfetamiinia) on todella paljon ja ajelevat sitten aineissa. Ja tuntuu olevan aina sama porukka!
- Juttujakuullut
Kalju laulaa kaikki. Problem solved.
- rikosEura
Muitakin rikoksia löytyy Eurasta paljon, koska sijoittui 306/320 lasten kiltteydessä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000569864.html
Aikuisten käytös näkyy lapsissa!
- Ulkomuistista
Älä muuta Euraan. Siellä vallitsee nurkkakuntaisuus ja demareiden ahneus. Katso aikaisempien vuosien keskustelu Mikä euralaisia vaivaa tai sinne päin.
- Ent.Pehkuleka
Kaikissa Euraan liittyneistä kunnan osissa meininki kuin aavekaupungissa eikä elämäniloa oikein enää löydy. Miksi löytyisikään kun kaikki palvelut on ajettu alas ja yrityselämä loistaa poissaolollaan.
- Anonyymi
Kunnan palveluista vielä, että arvauskeskuksen palkkalistoille pääsevät vain sadistit (sortajat) ja psykopaatit.
https://urbaanisanakirja.com/word/sadisti/
- kyllästynytnyt
Panelias kuuluu euraan ja siellä sianpaskaa on jokapaikassa.
- NAINeN.80.N
Olen viihtynyt. Naapurista kovimmat rymyäjät on muuttanu pois ja tilalle tullu fiksua väkeä jotka osaa olla yöllä hiljaa. Vuokra on halvempi ku pienemmäss lähikunnassa. Palveluita on tarpeeksi ja isommille ostoksille voi lähteä vaikka Turkuun,Raumalle, tai Poriin.
- Anonyymi
kiukaisissa kiusana kirkon ja kaupan välillä mopopojat pakoputkittomilla mopoilla tuomisen poika muut huligaanit,rälläävät yötä päivää.soittakaa heti poliisit retkuille.kaikuu pääkadulla ettei saa nukuttua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1784090Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki273127Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma262818Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne592711PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist552640Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902585Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest112320Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k862035- 1471939
Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021847