Siis sä oot kyllä todella sairas ukko

entistä hullummaksi touhus mennyt. Kyllä ihan oikean päätöksen tein!!
19842
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Minua ei sinun päätökset kiinnosta.

Äänestä
  • Aloitus ei koskenut sua mutta asia sinällään on tullut selväksi.
    Lämmintä viikonloppua sulle kaikesta huolimatta.

    Äänestä

Tällä palstalla sellaiseksi tulee ellet ole jo valmiiksi :)

Äänestä

Jaa no mitä tuo ukko teki? Ja varsinkin mitä se touhuaa? Ettet vain nyt jonkun varatun ukon touhuja arvostele? Jos niin on asia silloin kannattaa pysyä kaukana. Oletko myös osallinen " tapaukseen. Hullujahan riittää. Ja kun niille vielä annetaan se touhuilu mahdollisuus niin sen hullumpaa sen on.

Äänestä

Sinulta voinut muuta odottaakaan kuin arvostelua ja tuomitsemista. Jos itse olisit kykenevä armollisuuteen ja rakkauteen olisit parempi ja osoittaisit sillä paremmuutesi. Onhan sinulla tietysti oikeutuksesi mutta siihen se sitten jääkin. Sinun omiin itsekkäisiin tarkoitusperiin hyväksi ja hyödyksi. Kun olisikin sen sijaan enemmän oikeudenmukaisuutta.
Jos sinä olet sairas ja touhusi on hullua niin ei se toisen ihmisen päässä ja tekemisissä se sinun ongelmasi ole. Jokaisella on omat ongelmansa. Ja jokainen ottakoon vastuun ja vastatkoon itsestään. Koska asiat ei paremmaksi muuten voi muutua jos lähtee vastaamaan jokainen toisen puolesta eikä itsestään.
Sillä kaikki ovat syntiä tehneet ja ovat vailla Jumalan kirkkautta. Room. 3:23

Äänestä
  • Uskot sitten täysillä nää provot?

    Äänestä

Pidä jumala mielessä ja housut jalassa:)

Äänestä
  • Kyllä. Se pää pystyyn, jossa karvat kasvaa.

    Äänestä

Sano ei Saatanalle, vtun hieho!

Äänestä

Aina esim. arvostellaan sitä mitä sudet on. Olisiko sinusta elämään tuolla ulkona luonnossa? Ikinä ei arvostella sitä minkäläinen se elinympäristö ja olosuhteet on. Oli ihminen tai eläin kyseessä. Ensin susi on tappanut lampaan nälkäänsä. Sitten ihminen tappaa suden ja jättää sen vaan siihen paikkaan.
Sen jälkeen toinen susi kostaa ihmiselle tappamalla sen ihmisen lampaita vaan tappamisen vuoksi. Ja ihminen saa OIKEUTUKSEN jatkaa susien tappamisita.
Koska sudet on sellasia ja tämmösiä. Vaikka nähdään vaan se tikku toisen silmässä ja tehdään siitä paskantärkeen arvonen asia, kun ottais sen hirren omasta silmästään ensin pois. Tai sanotaan nyt näin, että ensin sen päänsä pois sieltä perseestään.

Äänestä
  • Eläimet ei pysty puolustamaan oikeutta ja totuutta ihmisen, sanoin, lausein ja tavoin, vaikka olisi kuinka kyse oikeudenmukaisuudesta oikeusmurhaa ja vääryyttä vastaan. Jos toinen väittää, että toisen ihmisen sairaus on väärin tai paha asia. Niin katsokoon vaan tätä maailmaa ja yhteiskuntaa mikä tämä sitten on?
    En väitä enkä hauku etten tuomitsisi. Mutta jokainen voi päätellä itse minkälaiset vallitsevat olosuhteet on ja miten ne voi vaikuttaa keneen tahansa. Kunhan ottaa sen päänsä pois ensin sieltä pepustaan.

    Äänestä

On kyse ?

Äänestä
  • Sellasesta valehtelevasta kostonhimoisesta miehestä.... vieläkin kostot mielessä (kun jätin sen) vaikka sillä on jo uusi nainen ja asuu avoliitossa. Ei mennyt ku viikko meidän erosta niin sillä oli jo uus.. tai olla suhteemme aikona jo joitkin meneillään hänen kanssaan. En luotas siihen ukkoon pätkääkään.. Epäilen että Narsisti!!!

    Äänestä

  • Tai tokihan sitä itseäkin pitäisi rakastaa silleen normaalisti, mutta silleen jos se menee niin yli että luulee olevansa kaikista paras ihminen maan päällä muihin verrattuna niin se on jo sairasta.

    Äänestä

  • sellanenitserakaskin kirjoitti:

    Sellasesta valehtelevasta kostonhimoisesta miehestä.... vieläkin kostot mielessä (kun jätin sen) vaikka sillä on jo uusi nainen ja asuu avoliitossa. Ei mennyt ku viikko meidän erosta niin sillä oli jo uus.. tai olla suhteemme aikona jo joitkin meneillään hänen kanssaan. En luotas siihen ukkoon pätkääkään.. Epäilen että Narsisti!!!

    Onk tää se kalenteri-heepo. Se miäs joka pitää kalenterilla kirjaa, et ei mee sekasin kuka nainen ja päivä on vuorossa.

    Äänestä

  • sellanenitserakaskin kirjoitti:

    Sellasesta valehtelevasta kostonhimoisesta miehestä.... vieläkin kostot mielessä (kun jätin sen) vaikka sillä on jo uusi nainen ja asuu avoliitossa. Ei mennyt ku viikko meidän erosta niin sillä oli jo uus.. tai olla suhteemme aikona jo joitkin meneillään hänen kanssaan. En luotas siihen ukkoon pätkääkään.. Epäilen että Narsisti!!!

    Kostot mielessä? 😂ei oo todellista teatteria tää.

    Äänestä

oharit teit joo

Äänestä

Tuo raamatun jakeen lainaus tällättellä saitilla kertoo että aloittaja on 78v. isoisä, uskonnon sekoittama epakon äpärä Lumivaarassa syntynyt.
Miksi täällä keuhkoat kun R-vaimosi nukkuu yksin vuoteessaan?

Äänestä

Vanha juttu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eivoiimuutasanoa kirjoitti:

entistä hullummaksi touhus mennyt. Kyllä ihan oikean päätöksen tein!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu