TOKMANNI MISSÄ MÄTTÄÄ

onhannäitäliikkeitä

Tokmannit on tyhjä laittaa tarjouslehtiä koska tavara joka on alennuksessa niin on aina loppu hemmetti että vihastuttaa jos kerran vinkutte asiakkaita onko tämä teidän mielestä tervettä kaupan käyntiä? Jos teillä on tiedossa johtoportaan puhelinnumero niin laittaakaa se tähän haukun sen heti pystyyn..

3

693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3whsrytaegwre

      Ihan samoja havaintoja täällä.

      Tokmannin tarjouslehden nimi pitäisikin kiireesti muuttaa MITÄ MEILLÄ EI TAASKAAN OLE -lehdeksi.

      Muitakin kummallisuuksia on tämän tästä: Esimerkkinä miesten sloggi-alushousut, jotka piti olla tarjousessa. Tarjousta ei ollut lehdessä mitenkään muuten rajattu, paitsi että kuvassa olivat valkoiset pöksyt.

      Tarjouskorin viereen oli sitten tussilla lapulle töhrätty, että vain valkoiset sloggit ovat tarjouksessa ja muut normaalihintaisia.

      Reilua, vai mitä?

      -

    • mxm

      En tiedä miltä paikkakunnalta olette? Mutta ko. lehden sivuilla lukee AINA millä paikkakunnilla ei ne tarjoukset ole, koska pienemmille paikkakunnille tai pienempi tilaisille Tokmanneille ei KAIKKI tarjoustavarat yksinkertaisesti edes mahdu. Menkää valittamaan noista asioista suoraan ko. yrityksen henkilökunnalle tai ylemmille toimihenkilöille, ei ne näitä täältä lue eikä se viesti sitä kautta heille asti yllä.

      • fasrgqagaergaes

        No sinullapa on selitykset! Älä suotta luule, etteikö ole valitettu.

        Henkilökuntaa ei kiinnosta, kunhan selittelevät jotain epämääräisyyksiä tai kohauttelevat olkapäitään. Ylemmät toimihenkilöt taas ovat huonosti tavoitettavissa.

        Suoli24-palstalle kirjoittamisella ei ole tarkoitus viestiä Tokmannin suuntaan, vaan levittää tietoa ongelmallisista kaupankäyntitavoista muillekin potentiaalisille asiakkaille.

        Että osaisivat varautua pettymyksiin Tokmannilla ja suhtautua tarjouslehtiin sen mukaisesti.

        Tokmannin tapoihin ei liene odotettavissa parannusta lähitulevaisuudessa, tarvitaan suuremman joukon lompakolla äänestämistä, ennen kuin mitään tapahtuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      228
      6745
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      171
      1755
    3. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      92
      1601
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1537
    5. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      70
      1104
    6. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      105
      1020
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      977
    8. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      127
      913
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      883
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      836
    Aihe