Radio Aalto

Onpas Radio Aallon taso romahtanut alle riman. Aikaisemmin siellä sanailivat Perho ja Vehviläinen
ihan asiallisesti ja usein jopa mielenkiintoisesti.

Nyt siellä on Vehviläisen parina joku käkättäjä joka vikertää väkisin jotain tekonaurua kaiken aikaa
osaamatta sanoa yhtään järkevää virkettä. Vai onko asia niin, että joku vääntää jotain
soittorasiaa mistä kumpuaa tarkoituksella idioottimaista kikerrystä aika ajoin?

Mitä järkeä tuollaisessa? Kuuntelijaluvut kyllä tulevat kertomaan karmean totuuden...

Pistäkää Perho takaisin.
5179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Perho lopetti. Taso on kyllä romahtanut. Perhokin oli koiraHULLU, mutta Vehviläisen stoori, kuinka hänen noutajarotuinen koiransa tykkää mennä veteen tervehtimään joutsenia, sai mahani kääntymään nurin.

Älä nyt saat**an idiootti päästä koiraa jahtaamaan pesiviä Suomen kansallislintuja rantaveteen! Sakothan tuollaisesta pitäisi saada ja koira pois!

Äänestä

Aalto oli taannoin vielä ihan kuuntelukelpoinen kanava, mutta nyt kun Perho on lähtenyt, Valtee on palannut takaisin aamujen kauhistukseksi ja soittolistaa on päivitetty kunnolla viimeksi syksyllä 2014, on kanavasta tullut ankeampi kuin Novasta Jokisen kulta-aikana.

Äänestä

Matkustin maaseudulla linja-autossa missä soi radio Aalto.
Täytyypä sanoa että harvoin kuulee ääliömäisempää juontajan naurunräkätystä kuin jonkin akan
jatkuva kerrassaan kamala tyhjästä nauraminen.Saman huomasin että yhtään järkevää sanaa se ei osannut sanoa tai ehkä sen ei kuulukaan puhua mitään. Naurussa ei ollut mitään hersyvää mukaansatempaisevaa iloisuutta vaan rumanhirveätä käkätystä joka kyllä todellakin koettteli kanssamatkutajien hermoja.
Siitä herääkin kysymys, että onko mitään typerämpää ihmistä kuin maaseutulinjan kuski, joka nauttii tuollaisesta koko työpäivänsä ajan. Vai antaako se kuski radion pauhata täysillä vain ärsyttääkseen matkustajia?
Petolinnun perseestä koko touhu.
Ja jossain vanhassa laulussa vielä joskus veisattiin että linja-autossa ompi tunnelmaa...

Äänestä
  • Linja-autonkuljettajan on suljettava radio, jos yksikin matkustaja sitä vaatii. Minä vaadin aina, koska vihaan radiokanavia!

    Äänestä

  • xw448 kirjoitti:

    Linja-autonkuljettajan on suljettava radio, jos yksikin matkustaja sitä vaatii. Minä vaadin aina, koska vihaan radiokanavia!

    Hyvä sääntö!
    En vaan tiedä onko enää voimassa tuo sääntö. Joskus 60-luvulla kai se oli kuitenkin joku liikenneministeri väsännyt sellaisen. Olisko ollut Vennamo?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Rajansakaikilla kirjoitti:

Onpas Radio Aallon taso romahtanut alle riman. Aikaisemmin siellä sanailivat Perho ja Vehviläinen
ihan asiallisesti ja usein jopa mielenkiintoisesti.

Nyt siellä on Vehviläisen parina joku käkättäjä joka vikertää väkisin jotain tekonaurua kaiken aikaa
osaamatta sanoa yhtään järkevää virkettä. Vai onko asia niin, että joku vääntää jotain
soittorasiaa mistä kumpuaa tarkoituksella idioottimaista kikerrystä aika ajoin?

Mitä järkeä tuollaisessa? Kuuntelijaluvut kyllä tulevat kertomaan karmean totuuden...

Pistäkää Perho takaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu