Mielestäni nuo määräaikaishuoltojen hinnat ovat Volvollakin liian kalliit. Etenkin uudehkojen autojen kohdalla on hinnoittelu pielessä, siinähän ei juuri muuta tehdä kuin moottoriöljyn vaihto. Itse huollatan Volvoni edullisemmassa paikassa ja takuuehdot säilyy sanoopa Volvo mitä haluaa. Aivan turha pillittää päivityksistä, muillakin huoltoliikkeillä on osaamista, tosin edullisemin.
Määräaikaishuoltojen hinnat Volvolla
huoltohinnat
3332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kyllä se muualla huoltaminen vaikuttaa jälleenmyyntiarvoon, mutta eipä sillä ole väliä, jos auto on itsellä vaikka 10 vuotta.
Mikä vaikuttaa jälleenmyyntiarvoon, ei juuri mikään oikeassa käytännössä.
OLi sitten kaikenmaailman ruksit ja raksit laittanut ostaessasi ja myyjää uskoessasi niin vaihdossa menee samoilla rahoilla kuin perusmallit kun mitään käänteentekevää optioita ja varustetta olekaan kuin 2000 -luvun taitteessa oli ilmastointi ja sen jälkeen tuli farmari , farkku vaan olisi ollut kauppiailla tilaus ja sedania vähäteltiin, eikö?
Ostaa nyt kallis uusi auto ja sitten pakottava tarve yrittää säästää huoltokuluissa, melko tyhmää ja turhaa. Sulta jää tosiaan saamatta viimeisimmät ohjelmistojen päivitykset ja muut kampanjat joita poikkeuksetta tulee uusiin autoihin ensimmäisten vuosien aikana. Ja kun se takuuaika tulee päätökseen, niin goodwill ja tuotevastuu ei oikein toimi kun pärnänen on ropeloinut autoasi ja tärkeät muutokset on tekemättä.