Meissä on se

ero, et sä et kaipaa mua koskaan, etkä yritä tehdä tikusta asiaa. Imbesillikin tajuaa tilanteen.
11659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mä en tee tikusta asiaa, koska en tykkää roikkua. Pitäis järjestää kunnon tilaisuus viettää aikaa yhdessä ja tutustua. Sellainen on jo suunnitteilla ;)

Äänestä
  • On jo paikat melko kuumana. Milloin tulet käymään. . Uuh haluan sua!

    Äänestä

Jäin aamulla juomaan kahvia, koska toivoin että sä tulisit kuitenkin, vaikka luulin ettet tulekaan...
Sitä paitsi sä olet ainoa asia, joka saa mut hidastamaan ja jopa pysähtymään paikoilleen.

Mutta ikinä en tule tekemään tikustakin asiaa sinun vuoksesi. Sinun luoksesi löydän muutenkin.

Äänestä

Noilla asioilla ei ole välttämättä mitään tekoa keskenään. Voi kaivata ihan järjettömästi, vaikkei tekisikään tikusta asiaa. Ehkä joku voi myös tehdä tikusta asiaa, vaikkei kaipaisikaan. En tiedä miksi, mutta en tiedä monta muutakaan asiaa.

Äänestä

Mikään ei käy. Olisiko peiliin katsomisen paikka?

Äänestä
  • Jos nyt vilkaisisit itse ensin hieman pidempään.

    Äänestä

En yritä, kun olen huomannut ettet siitä pidä. Aina kun erehdyn lähettämään sulle viestin niin olet vaisu ja epäkiinnostunut jutuistani.

Äänestä

Minä kaipaan häntä aina, vaikkei hän nähtävästi minua? En vaan voi/saa tehdä mitään konkreettista. Ei tiedä mitä tehdä? Et edes tiedä miten paljon sinua olen kaivannut ja miten se on ilmennyt minussa minun lähipiirin mukaan!

Äänestä
  • Onko siihen joku hyvä syy miksi et saa/voi tehdä mitään konkreettista?

    Äänestä

Minulla on ollut tunne, etten saisi ottaa yhteyttä tai ehdottaa mitään? Oon mennyt vähän lukkoon. Olen odottanut sinulta viestiä puhelimeen, kun et nähtävästi ole saanut mun korttia? Todella toivon viestiäsi. Olisin onnellinen. Vaisuus johtuu muista asioista. Haluaisin puhua kunnolla sinulle kaikesta. Toivottavasti nähdään pian. On ikävä ollut.

Äänestä

Anteeksi, jos olen ollut mielestäsi epäkiinnostunut mitä kirjoitat. Ei ole tarkoitus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


imbesilli_ kirjoitti:

ero, et sä et kaipaa mua koskaan, etkä yritä tehdä tikusta asiaa. Imbesillikin tajuaa tilanteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu