Hätävarjelunliioittelu

VHD

Rotta tai jopa rottia Voikkaalla. Kämpissä käydään keskellä päivää ja yöaikana poltellaan häkkivarastoja.

7

1994

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minun tarvitsi lukea 3:een kertaan että ymmärsin kyseessä olevan asuntojen (kämppä), eikä ravintolan Pohjoisesplanadilla. Kämpissä kävi komisario Palmukin ihan virka-aikana ja ilman etsintälupaa.

    • enoleropotti

      Kuka kaahasi poliisia moottoripyörällä karkuun?

    • Noeppiite

      Nisti mä vaan oon joten älkää mua kiusatko kun oon nisti vaan

    • knjhiuy75r

      Missä tämä hieno mies nyt istuu ja miksi?

    • Viisaseläin

      Luulin, että kysymys on rotista. Siis niistä haittaeläimistä.

      En ihmettelisi, sillä olen nähnyt isoja avokompostikasoja tonteilla.
      Mm. Tuuskarintiellä. Niissä on lämmin asustaa rottaperheiden ja siellä on ruoaksi matoja, etänoita, koppakuoriaisia j.n.e. Kuivuuskaan ei häiritse, sillä paksun rojukasan alla on aina kosteaa ja lämmintä. Talvikin kiva viettää lämpimässä.
      Kouvolassa on omanlaisensa ympäristömääräykset eikä rottia pelätä. Onhan maailmassa pahempaakin tietysti....
      Tai eihän Kouvolassa kyllä rottia tietenkään ole. Moterni kaupunki.

    • Anonyymi

      Ylösnousemus

    Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      243
      5559
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      88
      3491
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      135
      3343
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3063
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      72
      2949
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      93
      2774
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      17
      2450
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2327
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      173
      1890
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1450
    Aihe