Kuka valehtelee Skodasta?

Eihän Skodan pitänyt kelvata kenellekään ja Fiatinkin piti olla arvostettu länsiauto?

http://www.iltalehti.fi/autouutiset/201705172200142351_oa.shtml
13212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Luotettu vs. luotettava.
Höpönhöpöä koko tarina.

Äänestä
  • Siis Fiat on suosikkiautosi?

    Äänestä

  • kaksostandardit kirjoitti:

    Siis Fiat on suosikkiautosi?

    Naisia saa Fiatilla :D
    Skodalle ne sanovat " kävelen tällä kertaa" .
    Naisilla on itsesuojeluvaistoa.

    Äänestä

Kuten me sadat skodakriittiset olemme jo vuosia sitten kertoneet, Inhan Itäkipan myynti on ollut syöksykierteessä ja 2015 loppui kokonaan! Kuten katukuvasta näemme lada on korvannut skodan!

Äänestä

Kuten Tekniikan maailma kertoi, eniten myyntiään ovat Euroopassa kasvattaneet
Mercedes, Dacia, Skoda, BMW ja Audi.
Kaikki premium-autoja.
Toyotaa ei näkynyt listalla, Kia, Nissan ja Hyundai kylläkin.

Äänestä
  • Irvokkaasta skoota-kippanasta ei autoa saa, ja vielä vähemmän premiumia. Yhtä mahdotonta kuin muuttaa sika hieromalla koiraksi. Dacia on sentään auto, vaikkakaan ei premium.

    Äänestä

  • TotuudenOraakkeli kirjoitti:

    Irvokkaasta skoota-kippanasta ei autoa saa, ja vielä vähemmän premiumia. Yhtä mahdotonta kuin muuttaa sika hieromalla koiraksi. Dacia on sentään auto, vaikkakaan ei premium.

    Sika hieromalla koiraksi :DD
    Se on kyllä hyvä ja napakka vertaus!
    Nauratti vaan ja meinasi kahvit lentää suusta.
    Hyvin kuitenkin todellakin sanottu ja osuvasti!
    Skodapalstalla pitäisi olla varoitus, että älä juo kahvia, kun luet asiakirjoituksia :)

    Äänestä

  • kylläseonNoin kirjoitti:

    Sika hieromalla koiraksi :DD
    Se on kyllä hyvä ja napakka vertaus!
    Nauratti vaan ja meinasi kahvit lentää suusta.
    Hyvin kuitenkin todellakin sanottu ja osuvasti!
    Skodapalstalla pitäisi olla varoitus, että älä juo kahvia, kun luet asiakirjoituksia :)

    Tuo veputtaja on hieronut täällä pippe... eikun siis sikaansa jo ties kuinka kauan.

    Äänestä

  • Tämäkö kiusaa:

    "Volkswagen
    Saksalainen autonvalmistaja, jonka ensimmäinen oma tehdas perustettu vuonna 1937, ensimmäinen malli julki 26. toukokuuta 1938 Adolf Hitlerin esittelemänä."

    Tykkäät enemmän Stalinin esittelemästä mallistosta? Toki siihen on sinulla täällä lännessä oikeus.

    Se taidat olla sinä, joka Skodasta valehtelee... ;)

    Äänestä

Eihän kelpaamisesta lehdessä puhuttu mitään vaan luottamisesta. Voihan skotassa luottaa ainakin siihen että se edustaa nyt ja jatkossa taattua venäläistä muotoilua.

Äänestä

Ajatelkaas sitä että skoda on tuon vigawaggineen riisuttu halppis.
Pian tatan kopio.


volkswagen laatu on romahtanut – ”Ongelmaia pimitetty vuosia”
Lukuisia Volkswageneista tuttuja teknisiä ratkaisuja soveltavat myös Audi, Seat ja Skoda, jotka on kuitenkin eriytetty konsernissa omiin organisaatioihinsa.
Lukuisia Volkswageneista tuttuja teknisiä ratkaisuja soveltavat myös Audi, Seat ja Skoda, jotka on kuitenkin eriytetty konsernissa omiin organisaatioihinsa.
Julkaistu: 21.1.2016 11:32

Äänestä
  • Sopii hyvin nykyiseen skodaan " ongelmia piilotellaan ja pimitetään".
    Huvittavaa huomata, että netissä "siivotaan" huonoja videoita ja tietoja pois, jotta joku ostaja ei niitä tietäisi. Näin saadaan rahastettua kaikki tietämättömät untamot.
    Miettikää nyt hyvänen aika hetkinen ja ottakaa selvää, että mikä se skoda oikein onkaan. Historia jo selvittää skodan tulevaisuudenkin.
    Älkää syyttäkö muita omista hölmöilyistänne.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kritiikin.kritiikki kirjoitti:

Eihän Skodan pitänyt kelvata kenellekään ja Fiatinkin piti olla arvostettu länsiauto?

http://www.iltalehti.fi/autouutiset/201705172200142351_oa.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu