Voi yhren kerran ku mää pirtin klasist kattoin ulos siit kohtaa mist näkee, ni enkös mä nähnyt ihan VIERAAN ihmisen kävelevän kylän raitil. Heti päätin kirjottaa tänne et muutkin osaa pitää varansa! Eihän sitä voi koskaan tietää mikä se oikeen on. Naiselta vaikutti mut voihan se näinä päivinä olla vaik naiseks pukeutunu miäs .Ties vaikka kulkisi raitilla usiamman kerra, vaik ihan tuppautuis tänne jäädäkseen. Eiköhä kokoonnuta tänään illal Laitkariin kivelle keskustelemaan asiasta, muistakaa talikot ja soihdut mukaan!
Vastaukset 8
- ijkäö
ootte te luvilaiset kyl niin sisäsiittosii
- HomoLars-Petter
Se kävelijä olin minä!
- Mä.haluun.esille
Joo ja mää näi niementiel heose ja heti mää kirjoitin kuntatitoihon, mis muualt heose omistaja tietää et heose ova karanne. Nii ja näi mää kerra kisunki ja heti mää kirjoitin kuntatietoohin ja kerra mää näi polkupyörän joku ol jättän sen linja-auto pysäkil.
- Auttaja33
Sattuuko sinua?
- Kissapetooooo
Toi kisuvouhotus menee kyl monesti yli äyräitten. Kissa on peto ja sen kuuluu hiuka kuljeskellakin. Nykyajan trendi on nostaa kissat jalustalle. Totkai hyvin täytyy eläimet pitää, mut ei ny iha tommosii sfääreihi nostaa.
- Todellakinpeto
Kissan kuuluu kuljeskella metsässä, ei ihmisasutuksen keskellä. Kyllä liikaa näkyy kuolleita ihania lemmikeitä pitkin tienvarsia. Sitten niitä itketään kun ovat kadonneet. Sinne vaan tienvarsia haravoimaan.
Olisko Oodinin sählärit perustamassa uutta jaostoa ?
- Noitaroviotpalaa
Jaa luvial vai? Siel on kyl ko tai vastaava järjestö ollu olemassa ihan aina, on se sen verran sulkeutunutta porukkaa : ))
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3551075- 71738
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37686- 41578
- 48571
- 63533
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht320496- 75471
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19461kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459