Lähihoitajan pääsykokeet

Lähihoitajaksihakeva

Hei! Oon 9-luokalla ja mulla oli eilen pääsykokeet lähihoitajaksi. Osaan ihan helposti kaikki perus allekkainlaskut, mutta siellä oli silleen, että piti täydentää puuttuvat paikat. En tajunnut sitä yhtään ja paperi jäi melko tyhjäksi. Muut laput tuntui suht helpoilta. Osaisiko joku kertoa kuinka paljon se yksi lappu vaikuttaa? Ja mitä tarkoittaa ne osa alueet? Että jos jostakin osa alueesta saa alle 2 pistettä, niin mistään osa alueesta ei kerry pisteitä. Stressaa ihan kauheasti pääsenkö sisään, koska olen todella kiinnostunut alasta. Ja pilasko matikka kaiken. Mulla on kuitenkin 8-9 matikan numero toikkarissa.

2

296

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alottaja

      Eikö kukaan tiedä??

    • Piude88

      Ne katsoo kokonaisuutta siellä kokeissa ;) Itse hain aikanaan lähihoitajaksi (v.02) ja ylä-aste toikkarin vitosen matikalla :D Itsekin olin sormi suussa silloin niissä pääsykokeessa juurikin matikan tehtävien kanssa, mutta tulin kuitenkin valituksi :) Ehkä petrasin muissa osioissa ja osoitin tarvittavaa kiinnostusta alalle muissa osioissa. Tsemppiä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1246
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe