Hei!
Aion käydä tutustumassa seuraaviin asumis paikkoihin:Onnikoti Haukiputaalla,Voikukkakoti Rajakylässä, Alppilan asumisyksikkö Alppilassa sekä Tervaluhdin palvelukoti Peltolassa.
Tietääkö kukaan millaisia asumis paikkoja nuo ovat? Ne ovat kehitysvammaisille. Itselläni on lievän älyllisen kehitysvammandiagnoosi.
Jos jotkut tietävät millaisia paikkoja nuo ovat niin kertokoon tässä ketjussa! Olisi kiva!! : )
Kiinnostaisi myös tietää millainen on AlliMarian palvelukoti Höyhtyällä. Se on mielenterveyskuntoutujille. Asun tällä hetkellä yhdessä mielenterveyskuntoutujien asumispalvelu paikassa Haukiputaalla.
Jos teillä on tietoa noista paikoista niin kertokaa ystävällisesti PYYDÄN.
KIITOS!!
Tiedättekö näistä asumis paikoista?
0
787
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2496400
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m284487- 982915
- 412287
- 332082
- 562046
- 1091860
- 221769
- 271562
Pitihän se arvata, että kasvavat puolustusmenot
halutaan rahoittaa työtä tekevien oloja kurjistamalla. Nyt ehdotetaan arkipyhien poistamista. Seuraavaksi tulee ne kuusi2311511