Mikä on helpoin tapa päästä eläkkeelle? Ikää 30-40v. En halua umpikujaan työkkärin kanssa, enkä mihinkään pelleilykursseille, mua on kaverit vinkanneet eläkkeelle, miten?
tähän varmasti löytyy vastaus, en jaksa etsiä
13
452
Vastaukset
- 8890098908
Emmäkään jaksa etsiä.
- Odottele
Helpoin tapa:
Odota reilu 30 vuotta, niin pääset eläkkeelle.
Muita tapoja ei kohdallasi ole, ellet sairastu vakavasti, jota tuskin itsekään haluat.
Ja aktivoinnit sen kun lisääntyy, joten noinkin nuorena et rauhassa saa olla. - sirkkelismies
kannattaa miettiä esim. käden katkaisemista yms. vamman tuottamista mistä pääsee eläkkeelle
- 495686khigg
Nuppitohtorille vaan hermot loppu jne....
- Heikki_Sinsemilla
Ei se umpikuja missään tunnu. Olin 11 vuotta karenssissa ja haluaisin saada uuden samanlaisen. Olen aika varma että saankin vielä. Umpikuja työkkärin kanssa tarkoittaa sitä ettei tarvitse käydä koko puljussa ja se on kuule elämää se.
- nainen977
Paremmin et olisi voinut asiaa ilmaista: Alennettu tttuki. Mielenterveys syyt on hyvä myös. Näillä välttyy haista paskaa-kursseilta ja orjatyöltä. Minun mielipiteeni on kyllä, että ei kannata jäädä pienelle eläkkeelle, jos suinkin uskoo että tulevaisuudessa voisi löytää palkkatyötä tai perustaa yrityksen. Yksi mahdollisuus on lähteä opiskelemaan, silloin ei työkkäri ahdistele.
- Näkiä
Laiskan ei tarvi syödä haluaa vain pistää kätensä toisten taskuun.
Ja sitten luullaan jotta voi mennä aviolittoon eli vaimon elätettäväksi.
Laiska vuoteella kääntyy........- kun tekee työtä niin mieliala pysyy terveenä - rtstsxfdhxhfxdz
Hakeudu työkykyarvioon, jos olet ollut hyvin pitkään työttömänä, takana voi olla myös mielenterveydellisiä syitä. Ulkopuolisesti täysin terveen oloinen ja sosiaalisesti täysin vuorovaikutuskykyinen ihminen voi tosiasiallisesti olla vaikeasti psyykkisesti sairas ja toiminnallisesti rajoittunut, jopa ympäristölle vaarallinen aikapommi. Näitä on työttömissä paljon, moni ei tunnista tai tunnusta asiaa itsekään.
- dfsfssdsf
Niin kun työtön ei saa lainaakaan mistää ja jos on sossuun tippunut sitte on. Siinä ei enää tonneja maksele asumisesta yksin eikä kaksinkaan. Enkä makselisi muutenkaan.
- hyväneuvo
Aloittajan iässä ei ole helppoa tapaa päästä eläkkeelle. Mutta antaa ajan kulua. Siinä 63-64-vuotiaana eläkkeelle pääsyyn tarvitaan vain hakemuslomakkeen täyttäminen ja eläke alkaa juosta varmasti.
Kumminkin, jos on koko ikänsä lötkötellyt sosiaalituilla, eläke jää hyvin pieneksi. Eli sama köyhänä kituminen jatkuu elämän loppuun asti.
Suosittelen töihin menoa. Siitä saa kivasti rahaa ja eläkekin karttuu mukavasti. Minäkin saan reippaat kolme tonnia joka kuukausi ihan vain itseäni varten. Mukava olla kunnon eläkkeellä. - afagdsdg
Koitapas etti duunia jos ei ole suosittelijaa...et saa....hehee. Ei niitä pitäs kenenkää isinkää kellekää järjestää. Munatonta hommaa. Kyllä minua ainakin hävettäis.
- zdfffzxdfb
Etkä saa mitää muutakaa kämpistä puhumattakaa.
- rryxdrddhrdhr
Ihme paperin pyöritystä kämppiäkään hakee...kuka sitä jaksais koko aikaa niin eipä kukaan. Esitä liite tätä sun sitä pari kirjaa..voi vittu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko991526Kerran oltiin mekin kahdestaan
Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik131166- 2231156
Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi
Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen2581001Oikeasti, voitais mennä kahville
ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o81959- 141940
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi179923Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos15879- 71777
Yritin keväällä unohtaa sinut nainen
mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie33772