On kaksi vaihtoehtoa, sinä tykkäät minusta paljon tai vihaat minua suuresti. En osaa tulkita sinua, en osaa lukea ajatuksiasi. Mielestäni olet kaikinpuolin täydellinen, mutta en uskalla häiritä sinua enää, jos vaikka koet minut riesana.
Vanhemmalla naiselle, nuoremmalta mieheltä
olenkahdenvaiheilla
973963
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 97
Vanhimmat
Miksi käsityksesi ovat noin äärilaidoista? Miksi vihaisi?
Tuskimpa hän sinua vihaa..
Viha on niin iso tunne ettei sitä kovin pienin perustein tunneta vierasta kohtaan.
Ole huoleti.
Olet suloisinta, mitä tiedän!
Pidän siitä nuoresta miehestä todella paljon.oli ilo olla samaan aikaan ulkona..;)
Ollaanko samassa työpaikassa? Puhuttiin myös tänään? Kyllä susta pidän :)
Eiks mummot oo yleensä iha lepposii? Vai onks tää sun joku pelottava jyrääjämummo puuman elkein?
Sulla on outo kateellisuus ja ilkeys.Mistä tiedät minkä ikäisistä on kyse? Voihan vanhempi nainen olla vaikka 30 v.
Onko mummo-nimitys susta jotenkin häiritsevä ja ilkeä siis? Ikärasismia vaiko oman ikääntymisen pelkoa sulla? Eihän tuossa ole mitään ilkeää ja vielä vähemmän kateellisuutta.
Kun iästä ei ole mainittu mitään ja kirjoitat heti jyrääjämummo ja puuma. Mainitsetko heti myös miehelle jolla on nuorempi nainen että hän on jyrääjäpappa ja seksisaalistaja?
Yleisesti häiritsee tuo tyylisi.
Ja mua häiritsee sun huumorintajuttomuutesi. Älä sitä muiden syyksi laita jos sulla on jotain nimitysfobioita. Sulla on siis ikä ainakin näköjään herkkä kohta. No kyllä se siitä ehkä tokenee kun vähän kasvat ja vanhenet. Mut huumorintajua sä et ikävä kyllä varmaan silti saa mistään lisää... :/
nojopassullekolahti; aika tökerösti kirjoittelet ja otat huonosti vastaan kritiikkiä, taitaa itselläsi olla ongelmia ihmissuhteissa, huono on huumorintajusi jos tuo edellinen mielestäsi sitä oli!
Ja lisää ikäkammoisia. Mummo-sana on näköjään tabu monelle!
Tuo on vain tökeröä, pitäis itse sun tajuta. Et ollut mitenkään hauska.
Ja minä, kun en malta päästä mummoksi. Ikä on vain pelkkiä numeroita, varsinkin, jos näyttää ikäistään paljon nuoremmalta ja on pirtsakka. "Mummo" voi olla vaikka 20 vuotias, ajatuksiltaan ja ulkomuodoltaan...
Te kaksi-kolmekymppiset ootte niin vitun herkkiä iästä ja ulkonäöstä. Ei teillä riitä huumori mihkään, teille on tärkeintä vaan näyttää nuorelta ja timmiltä kenen tahansa ukon silmissä. Ja se on vakava paikka! Naurattaa ihan miten teillä pipo kiristää. No, kriiseilkää sitä ikäänne ja ulkonäköänne ihan rauhassa, viimeistään sitten kun se mummoaika oikeasti koittaa. Ja sehän koittaa teillekin, tiukkapipot.
Vastaan kuin hänelle.
Kolmen vuoden yhteys.
Olisinko koskaan kirjoittanut kirjeitä
ja lähettänyt postia sulle jollen tykkäisi
sinusta.
Oot rakas ja tärkeä,senkin pentu!
<3
Aattele shy!
Mäkin vastaan tähän ketjuun.
Kertoohan seki jottain,,,,
Käyttäydyn näin, koska pelkään. Olet ihana ja älykäs, enkä tiedä miten päin olisin. Olen itse ajatellut olevani riesa. Pelkään etten osaa tulkita tilannetta oikein, vaikka kaikki merkit ovatkin ilmassa. Kun tänään et oikein mielelläsi katsonut minua edes silmiin, niin otin sen merkkinä sinun puolelta siitä, ettet ole kiinnostunut, joten loukkaannuin.
Merkit ja tunteet leijuvat painavina ilmassa. Käännän katseeni silloin kun todella välitän. Pelkään katseeni paljastavan kaiken...
Minähän rakastan sitä nuorempaa miestä!!!
Miksi vastakkain asettelu?
Pidätkö itse joistakin tai sitten vihaat? Ei se niin mene.
Tiedät kyllä miten tavoittaa, jos ikävöit.
Oltiinko me yhtäaikaa tupakalla ja "tupakalla"?
Ja vieläkään et oo huomannut, että saat mut aivan sekaisin...
Nähdään ensviikolla <3
Ap:lle kysymys. Minkä ikäinen on nuorempi mies ja vanhempi nainen?
No sinä itse olit tänään niiiiiin epäkiinnostunut kun olla voi!! Yritin jutella, mut tuijotit vaan puhelintasi. Empäs enempää vihjeitä tarvi.
Tuskinpa tämä minulle, mutta edelleen enemmän kuin tykkään tietystä nuoremmasta miehestä. Hän ei ole koskaan mikään riesa.
Ikävä kyllä emme ole olleet aikoihin yhteydessä irl, joten en tiedä, mikä on nykytilanteensa.
Pöhelöni :)
En kokisi yhteydenottoaan häiritsevänä.
Sulla on kuitenkin joku ihana.
"Yksin oot sinä ihminen. Kaiken keskellä yksin...."
Oon ollut niin pitkään itsekseni. Hänen kanssaan haluaisin olla kahden....
On tässä jo yksin oltukin ja yksi olutkin menisi hyvässä seurassa ☺
Oluesta en itse välitä, mutta soisin toki oluen hänelle. Arvio siitä, kokisiko hän minut hyväksi seuraksi, on tietty tyystin hänen päätäntävallassaan. Voin korkeintaan toivoa 💫.
Taas väliin huutajia ketjussa olutta en juo. Laittaisin sulle viestiä fb:hen, mutta jos et kuitenkaan ole se kadonnut naiseni, en taida rohjeta.
Fb-viestissäni aikaa sitten, toivotin sulle hyvää jatkoa ja pyysin soittamaan, jos haluat keskustella. Voit toki laittaa viestiä, jos tunnet, että helpompi kirjoittaa. Minähän se vain olen 😉.
Kesäistä lauantaita joka tapauksessa 🐝🦋🐞❗️
Et varmaan sitten ole :( Tuollaista viestiä en koskaan ole saanut.
Ko. soittopyyntö oli lopussa sitä viestiä, jonka laitoin hänelle, kun hän jäi pois siitä paikasta, jossa me tutustuimme. Näin kyllä lukukuittauksen, mutten koskaan saanut muuta vastausta.
Joten hups, tulipas taas erehdys henkilöstä. 😳
Parempaa onnea sinulle kaivattusi bongaukseen ja hyvää kesää!
Ai, siitä paikasta, eihän se varmaan näkynyt jo poistetussa profiilissa? Voisit tulla paikkaan jossa olen edelleen :) edes juttelemaan kuulumisia.
Voi vee, olen aikoinani näyttänyt kiinnostukseni, enää en kehtaa näyttää mitään erityistä, koska oletan että et ole kiinnostunut enää, koska et tehnyt mitään ratkaisevaa aikaisemmin...tykkään tietenkin edelleen.
Tulisit edes omalla nikilläsi juttelemaan.
No miten voin tehdä mitään? Viimeksi nousi melkoinen Haloo! Minäkin kuitenkin edelleen tykkään, eikä se miksikään muutu. Mitä siis voimme tehdä?
Mistä nousi haloo?
Kuka on V?
No, olkootpa kuka hyvänsä.
Onneksi en itse ole ihastunut - nuorempaan mieheen.
Sehän olisi hankala tilanne.
T: Ei_vanhempi_nainen
minua ei löydy fb:sta, mutta puhelinnumero löytyy tiedustelusta:)
Ymmärrän. Saman asian kanssa itsekkin aprikoin.
Saanko ottaa sinuun yhteyttä mies?
No, saat :) Sitä minä odotan
Hyvä, löysitte toisenne.
T: Ei_vanhempi_nainen
Onneksi minulla ei ole tällaista tilannetta elämässäni,
että olisin rakastunut NUOREMPAAN MIEHEEN.
Tsemppiä vain aloittajalle, "vanhempine naisineen"!
T: Ei_vanhempi_nainen
Jos olisit se mies jota itse kaipailen, niin toivottavasti ottaisit yhteyttä. En vihaa, tykkään kyllä.
En kehtaa itse ottaa yhteyttä, koska yhteisen yön jälkeen vaikuttaisin vain epätoivoiselta. Facen kautta saa aina yhteyttä.
Tykkään.
Missäpäin olet.
En tiedä oliko minulle,mutta Hämeessä
ja Hämeenlinnaanko osuu? kerro nainen nimikirjaimesi.
Enpä taida uskaltaa,kerro sinä omasi niin kerron osuuko...
Kysy itseltäsi ensimmäiseksi, mistä syystä vaihtoehdot olisivat noin jyrkät, millaisia vaiheita historiaanne kuuluu ja sen jälkeen työstä asiaa eteenpäin mahdollisesti suoraan yhteydenottoon asti. Itse tekisin niin mieluummin kuin kituisin epätietoisuudessa, jos on vielä joku mahdollisuus
Mä en todellakaan vihaa sua. En tod. Mistä sä oot keksinyt tollasen vaihtoehdon? En kai mä oo loukannu sua... ? Anteeksi siitä jos oon, ei ainakaan ole ollut tarkotus. Pidän susta , vaikka ei tunneta. Ois kiva kyllä tuntea.
No, tavallaan loukkasit, kun oikeesti aloin olla valmis.
Jouduin ottaa etäisyyttä ja samaan aikaan oisin halunnut nähdä sua. Mä en halua loukata sua missään nimessä mutta oon jo loukannu ja tää tilanne ei oo helppo. En tiedä...
:) Kestän kyllä vaikka riudunkin kaipuussasi eniten painoi huoli oletko kunnossa? kIITOS, kun kerroit tuon, luulin että
Oon ihan ok. Et ei tarvii olla huolissaan. Mutta ikävä sua tietysti on läsnä mis vaan oon. Tiesin että komiat pärjää, mutta miten sulla asiat muuten, onks ok? Mäkin oon miettinyt miten sä voit.
Ja mä kun luulin että meillä toimii telepatia.
Tietää mitä toinen ajattelee ja tekee..
On, tunnen hänen läsnäolonsa.
Minne taas katosit😠
Niin ehkä joku pvä sanojakin..kasvotusten..
Musta tuntuu, etten siinä vaiheessa sano mitään, suljen vain sut syliini ja muutama onnen kyynel.
Sitä pvää odotan..
Kummatkin tietävät, että meidät on tarkoitettu yhteen. Tunne on niin voimakas, molemminpuolinen ja jatkunut pitkään. Emme ole millään logiikalla sopivat. Minua se ei häiritse, mutta sinä olet ihan kauhuissasi. Varsinkin kun kaverisi vihaa minua. Nyt sitten yrität olla ihastunut nuoreen, varattuun tyttöön. Ei se kivalta tunnu, mutta kestän. Kauanhan ei tarvitse tässä kärvistellä. En tiedä, oletko täällä. Joskus kuvittelen, että olet. Jonnekin kai sinunkin täytyy tunteitasi purkaa. Näen sinusta unia. Olen aika sekaisin kaikista sinun tunteistasi
:( Luuletko todella niin?
Minäkin hieman ihmettelen, että miten voi sanoa ettei millään logiikalla ole yhteensopiva?
Ei hän varattu ole, en rupea mihinkään sellaisiin koskaan varattujen kanssa. Mutta pakko kai tyytyä sitten häneen, kun susta ei vaan kuulu. Varmasti moni vihaa minuakin, vaikka ne ei sellaisella koskaan mitään saavuttaisikaan. Mutta eihän se ole meidän asia, se on heidän ongelmansa.
ymmärsit minut vaan väärin
Voi kuule olet mun unelmamies sut kun saisin. En voi vain siinä miljöössä alkaa osottaa hirveesti kiinnostusta niin et kaikki näkee ymmrräthän sen? Pitäis nähä muualla. Laita face pyyntö niin sovitaan treffit 😊
Katseemme ovat kohdanneet monet kerrat toisinaan vältän sun katsetta tarkoituksella koska jotkut on huomannut kun oon kattonut sua.
Tämä on jonkun kieromielisen vedätysketju
Öööööööö...
Minä en ihan varma ole, että muistanko sinua?🐾💸🐦
Täällä palvelutalossa vielä muut nukkuvat.
Ihan mielenkiinnosta kysäisen, että onkohan ap "kahdenvaiheilla" käynyt enää ollenkaan lukemassa tai kirjoittamassa omaan aloitukseensa. Välillä tuntuu siltä, että aloittaja jättää nämä saman tien ja sitten ne alkavat elää ihan omaa elämäänsä.
Pystyykö muitten elämää edes elämään?
Tarkoitan tietenkin, että tämä palsta ja nämä kirjoitukset alkavat " elää omaa elämäänsä".
Arvelen myös samaa, että usein aloittaja hylkää ketjun ja hörhelöt suvereenisti valtaavat sen.
Vanhemmalta naiselta: olet kertakaikkisen ihana. Sinut haluan..
:) Tule hakemaan.
eheheheheh oot sairas ,mut ethän sä oikeasti halunnutkaan hehehe
Oletko varmasti valmis? :)
No, olen :)
mistäs tiedän, että olet hän ? ❤
Kyllä vaan tiedät :)
Odotan kohtaamistamme ❤
Missä voimme kohdata?
On se mahdollista hyvinkin :) ,riittäähän rohkeus?
No, riittää, ja aikakin riittää.
Ap on oikeassa sitä on vain kaksi vaihtoehtoa elää tai kuolla.
Toi Pantteri Puuma -karkkimainos sopii tähän ketjuun kuin nenä nassuun. 🤣
kuka nyt puumaksi haluaisi
Tulit sinä yönä elämääni täysillä, otin sinut vastaan syliini ja sydämeeni, kunnes yht äkkiä hiljenit ja sitten taas pompsahdit hetkellä pahimmalla ja kuvittelet, että voit leikkiä kanssani kuin vain sinulle sopii. :( Yritä ymmärtää, tunteet ne on minullakin, vaikka niitä kovasti yritän peittää. Sinua kaivaten, en vihaen.
missä haluaisit tavata, jos nyt hän olisit?
❤ me kyllä nähdään varmaan lähiaikoina mutta..
Ikävä. Onko naisesi ollut yhteydessä?
Minä rakastan nuorempaa miestä <3
En vihaa, mutta petyin välinpitämättömyyteesi. En ota enää yhteyttä.. Jos jotain minusta tahdot, aloite on tultava sinulta.
Mutta ei sitten se
Mikä se?