Pidätkö nainen hiuslisäkettä

tai tekoripsiä?
16290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei ole. Omat tuuheat ripset ja hiukset riittää.

Äänestä

No ei oo koskaan ollut mitään mut hiustenpidennykset/rakennekynnet voisin laittaa jos olis rahaa. Olis kyllä yks tuttu joka vois halvalla mulle kynnet laittaa mut mut... ei nyt vielä oo tapahtunut.

Äänestä

Joo, tekoripsiä käytän. Hiuksissa on sinettipidennykset eli ne on koko ajan päässä eikä voi itse irrottaa niitä.

Äänestä

Ei ole mutta tekohampaat on kylläkin.

Äänestä

koska vaikuttais siltä että ne on aika yleisesti käytössä..

Äänestä

Kaikki on luonnollisesti omasta takaa.

Äänestä

Ei ole tekotukkaa, omaa on ihan riittävästi :) joskus juhliin laitan irtoripsiä mutta ei niitäkään tarvisi...

Äänestä

Jos sulla on tuttuja jotka ilmatteeks laittaa niin ilman muuta haluun :D Pitsi ripsiä en välttis mut hiukset ja kynnet :)

Äänestä
  • Ja siis silikoneja en laittas vaikka olis rahaakin ja vaikka on pienet tissit, ne riittää muille ja jos ei riitä miehelle niin anti olla.

    Äänestä

  • Niin ja huuliin täytettä en myöskään laita, ne on ällöttävät!!!

    Äänestä

Joo, totta kai. Tekokynsiä myös ja tekohuulia ja tekopeppua, tekotissejä, tekohymyä ja tekoystävällisyyttä.

Äänestä

En, en käytä edes ripsiväriä kuin hyvin harvoin.

Äänestä

tukkaputkella, muuta ei tarvita. ;D

Äänestä

En pidä, mutta ihailen kyllä niitä joilla sellaiset on, jos ne on tehty hyvin ja näyttää luonnolliselta/kauniilta.

Olen jotain halppis tekoripsiä joskus kokeillut ja ne oli ärsyttävät, siis häiritsi näkökentässä ja lähes saman lopputuloksen sain ihan vain pelkällä ripsivärilläkin, mutta johonkin juhlalliseen tilanteeseen olisi kiva joku erikoinen tekoripsi härpäke.

http://www.infohoje.com.br/wp-content/uploads/2014/02/cilios-2014-coloridos.png

Osaa nuo meikkitaiteilijat/meikkaaja/maskeejaarat/kosmetologit tehdä aika upeita taideteoksia meikeillä. Ihailtavaa katsella sitä tarkkaa taiteellista jälkeä. Meikkaus ei ole mitään helppoa. Vaatii harjoittelua ja vakaata kättä. Kiireessä käsi ei ole vakaa ja jälkikään ei parasta mahdollista, joten meikkitaiteijat jotka vetää noita meikkejä vaikka mallien naamoille on aika alansa huippuja ja todella taitavia pystyessään luomaan sellaista kiireessä.


Itse jos näen naisia joilla laitettu todella taitavasti meikit taikka hiukset niin kyllä jään ihaileen vaikka hetero olenkin. Jään tuijottaan sitä taidetta mikä heidän päällään on.
Itse kun naisena tiedän miten vaikeaa se on. Tarkkuutta, aikaa ja mielenkiintoa asiaa kohtaan vaativaa.

Monikaan joka ei meikkaa ei tajua mikä työ sinä on. Ex-miehenikin joskus meni laukaseen että "mikä siinä nyt kestää! Mä tekisin tuon 5 minuutissa"

Mulla löi jumiin ja pysäytin käteni joka heitti ekaan silmään ripsaria juuri peilin edessä. Katsoin häntä peilin kautta ja totesin.

"Niinkö? Tuon väitteen saat muuten todistaa! Tehdäänkö niin että sä meikkaat mut loppuun ja jos selviydyt siinä tuossa aikarajassa (5 min) ja saat jäljestä vielä sellaista että kehtaat mun vierellä tuolla ulkona kulkea, niin lupaan että en määrittämäsi ajanjakson ajan väitä sulle vastaan missään vaan teen kiltisti kaiken mitä ikinä keksit pyytää, mutta jos sä et selviydy tehtävästä, sä et enää ikinä valita minulle meikkaamiseen käyttämästäni ajasta, vaan pidät turpasi tukossa. Oletko mukana?"

Se otti haasteen vastaan, mutta hävisi. Tajusi siinä itse tehdessä että meikkaus vaatii tarkkuutta. vakaata kättä, rauhaa tehdä ja harjoitusta. Jälki oli kuin pikkulapsi olisi käynyt piirtelemässä minun naamani sotkuun. Hän ei sen jälkeen enää mulle valittanut mitään meikkauksen kestosta. Pysyi turpa tukossa.

Hänkin sen tyypin mies että jotkut asiat piti "opettaa" hänelle oman kokemuksen kautta, jotta se menee sinne ymmärrykseen saakka. Hän ei oppinut asioita katsomalla vaan piti päänsä, mutta kun hänet itsensä asetettiin asemaani ja hän teki asian itse ja siinä havaitsi että hankalaa on, hän tajusi. Joten käytin tätä metodia häneen aina välillä jos suostui mukaan leikinvarjolla lähteen.

Äänestä
  • Ei oo eikä tuu!

    Äänestä

Mulla on 1 pitkä punainen hius suikero..se on lisäke pään sivulla..tulee olkapäälle eteen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onkosullaniitä kirjoitti:

tai tekoripsiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu