Olen 25 vuotias sinkkumies. Olen ollut ehkä vähän sinisilmäinen ja edellinen suhteeni oli minulle aika rankka. En edes ymmärrä. miten joku voi olla sellainen ihminen kuin mitä exäni on. Luotin toiseen täysin, vaikka ei todellakaan olisi pitänyt. Rakensin omaa elämääni uudestaan jonkun aikaa ja päätin taas, että voisi etsiä taas rakkauden.
Olen käynyt monilla treffeillä ja joidenkin kanssa päässyt vähän pidemmällekkin, mutta jossain vaiheessa kun pitäisi antaa toisen tutustua paremmin ja antaa itsestä enemmän minua alkaa ahdistamaan ja en halua kertoa itsetäni mitään kenellekkään. En halua, että kukaan tuntee tai tietää minua tai mitään minusta. Tämä nyt varmaan on jo itsestäänselvää, mutta tuossa vaiheessa kaikki kaatuu. Haluan vain lähteä karkuun. Olen myös muuttunut entistä sulkeentuneemmaksi.
Onko kenelläkään muulla tämmöistä ongelmaa josta ei vain pääse yli? Onko se pelkästään sitä, etten pysty luottamaan yhteenkään naiseen? Itse arvostan ihmisessä rehellisyyttä ja luotettavuutta. Ne ovat minulle kaikista tärkeimmät ominaisuudet, mutta tuntuu, että keneltäkään en vain pysty niitä saamaan. Ähh vaikea selittää...
En pysty luottamaan naisiin
miksinäinon
1
577
Vastaukset 1
- Elämäänmukaan
Oot normaalilla itsesuojeluvaistolla tuntemassa. Miksi ihmeessä ei saisi tarkistaa asioiden paikkansa pitävyyden? Juuri se, ettei päähän pälkähdä epäillä, saa varkaan tarttumaan tilaisuuteensa. Mutta suhteiden aloitukset ovat puoliksi myyntityötä. Vähänkuin hakisit hyvää työpaikkaa. Muutkin haluavat. Joten aloite on haluajalla. Muista myös, että sinuakin epäillään. Puolin ja toisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571