Monet ovat varmaan huomanneet varsin omituiseen paikkaan rivitalon pihalle Jonguntien varteen parkkeeratun audin. Auto on jo ollut tässä "epävirallisessa parkissa" useamman viikon.
Kenenkähän vastuulla poissiirtäminen on? Omistajan vai ajajan, keitä sitten ovatkaan? Vai pihan omistajan? Vai annetaanko ruostua ja pikku hiljaa maatua?
Audiparkki
Audistan
5
503
Vastaukset
- Paavoma
Tonihan sen siihen parkkeerasi kuin ei enää kunnan pihalle sopinut. Toki keikkasi jo uuden tilalle ja hakee sillekin parkkipaikkaa.
- voitonia
Juupatijuu. Tonilla on siis parkkikiekko joka niemeen ja notkelmaan. Mistähän nuita myönnetään? Millähän autolla Toni-poika nyt liikkuu, jos vaikka omalta pihalta löytyy..
- Stanilevich
Mutta eipä hätiä mitä! Nyt on Tonyboy perruutanu audisa lämpövoimalan tontille. Näin ne asiat seleviää
- potkuttelija
Räjäyttäkää se auti.
- koiraa
Räijäytettään. Heti kunhan Musti on kääny nuuskimasa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701449
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa3311049- 43885
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html161743- 39739
- 49690
- 52561
- 116558
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244529557Tiesitkös rakas
Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔44521