Audiparkki

Audistan

Monet ovat varmaan huomanneet varsin omituiseen paikkaan rivitalon pihalle Jonguntien varteen parkkeeratun audin. Auto on jo ollut tässä "epävirallisessa parkissa" useamman viikon.
Kenenkähän vastuulla poissiirtäminen on? Omistajan vai ajajan, keitä sitten ovatkaan? Vai pihan omistajan? Vai annetaanko ruostua ja pikku hiljaa maatua?

5

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paavoma

      Tonihan sen siihen parkkeerasi kuin ei enää kunnan pihalle sopinut. Toki keikkasi jo uuden tilalle ja hakee sillekin parkkipaikkaa.

    • voitonia

      Juupatijuu. Tonilla on siis parkkikiekko joka niemeen ja notkelmaan. Mistähän nuita myönnetään? Millähän autolla Toni-poika nyt liikkuu, jos vaikka omalta pihalta löytyy..

    • Stanilevich

      Mutta eipä hätiä mitä! Nyt on Tonyboy perruutanu audisa lämpövoimalan tontille. Näin ne asiat seleviää

    • potkuttelija

      Räjäyttäkää se auti.

    • koiraa

      Räijäytettään. Heti kunhan Musti on kääny nuuskimasa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      118
      1578
    2. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      77
      1258
    3. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      35
      1247
    4. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      50
      1056
    5. Tulisitko kahville..

      Jos pyytäisin?
      Ikävä
      61
      792
    6. Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!

      Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten
      Kotimaiset julkkisjuorut
      199
      760
    7. Tiedätkö että

      Olet aika vetävä
      Ikävä
      29
      714
    8. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      59
      705
    9. Sosiaalinen lainalaisuus.

      Tulipa mieleen tässä useammasta aloituksesta ja kirjoituksesta, että minusta ihmisilläkin (laumaeläimilläkin) on luonnol
      Sinkut
      138
      686
    10. Hei, huomenta

      Joskus tarvitaan kipua, että löytää itsestään voimaa ja vahvuutta! Aurinkoista päivää ja muutenkin mukavaa lauantaita ❤️
      Ikävä
      65
      620
    Aihe