Monet ovat varmaan huomanneet varsin omituiseen paikkaan rivitalon pihalle Jonguntien varteen parkkeeratun audin. Auto on jo ollut tässä "epävirallisessa parkissa" useamman viikon.
Kenenkähän vastuulla poissiirtäminen on? Omistajan vai ajajan, keitä sitten ovatkaan? Vai pihan omistajan? Vai annetaanko ruostua ja pikku hiljaa maatua?
Audiparkki
Audistan
5
457
Vastaukset
- Paavoma
Tonihan sen siihen parkkeerasi kuin ei enää kunnan pihalle sopinut. Toki keikkasi jo uuden tilalle ja hakee sillekin parkkipaikkaa.
- voitonia
Juupatijuu. Tonilla on siis parkkikiekko joka niemeen ja notkelmaan. Mistähän nuita myönnetään? Millähän autolla Toni-poika nyt liikkuu, jos vaikka omalta pihalta löytyy..
- Stanilevich
Mutta eipä hätiä mitä! Nyt on Tonyboy perruutanu audisa lämpövoimalan tontille. Näin ne asiat seleviää
- potkuttelija
Räjäyttäkää se auti.
- koiraa
Räijäytettään. Heti kunhan Musti on kääny nuuskimasa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1314704Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka723461Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b531596Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja31466- 991294
- 1931023
Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek1841017Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma130979Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552969Martina Aitolehti paljastaa ex-avoliitosta - Karu seuraus tyttärille
Martina Aitolehti erosi luksuselämää viettäneestä liikemies Stefan Thermanista v. 2020. Aiemmin hän oli naimisissa media72847