Monet ovat varmaan huomanneet varsin omituiseen paikkaan rivitalon pihalle Jonguntien varteen parkkeeratun audin. Auto on jo ollut tässä "epävirallisessa parkissa" useamman viikon.
Kenenkähän vastuulla poissiirtäminen on? Omistajan vai ajajan, keitä sitten ovatkaan? Vai pihan omistajan? Vai annetaanko ruostua ja pikku hiljaa maatua?
Audiparkki
Audistan
5
503
Vastaukset 5
- Paavoma
Tonihan sen siihen parkkeerasi kuin ei enää kunnan pihalle sopinut. Toki keikkasi jo uuden tilalle ja hakee sillekin parkkipaikkaa.
- voitonia
Juupatijuu. Tonilla on siis parkkikiekko joka niemeen ja notkelmaan. Mistähän nuita myönnetään? Millähän autolla Toni-poika nyt liikkuu, jos vaikka omalta pihalta löytyy..
- Stanilevich
Mutta eipä hätiä mitä! Nyt on Tonyboy perruutanu audisa lämpövoimalan tontille. Näin ne asiat seleviää
- potkuttelija
Räjäyttäkää se auti.
- koiraa
Räijäytettään. Heti kunhan Musti on kääny nuuskimasa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.361306Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke601075Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63973- 58938
- 69806
- 51791
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81716Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le38698- 82692
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su30635