Heippa! Oon 17-vuotias poika etelä-karjalasta. Ois iha kiva saaha jotai juttuseuraa ja tutustua uusiin ihmisiin... Hirveen yksinäinen olo ollu jo kauan aikaa. Toivosin et tää nappaa ees jonkuu silmää tää teksti.. Oottelen innolla et jos sieltä vaikka joku tulis pelastamaa miut miut saa ensimmäisen kii kikin kautta ja siis nimi on severis00
Joku juttelemaan
3
159
Vastaukset
- 3kympinkriisi
Emmie tiijä, mitä sanoa. Mie oon aina eläny ittekseni ja yksikseni, enkä oo ko vasta viime aikoina kokenut tarpeelliseski selvittää, että kuis mulle ävis sinkkumarkkinoilla.
Mulla on ollu iahn pientä säätöä mun tietokoneen kaa niin kauan aikaa, että koen tosi, tosi stressaavaksi jonkun muun toisen tärkeen lisäämsien tähän.
Mulla on lisäksi mielenterveysongelmia ollu tyyliin aina, mutta niihin kandee hakea apua,
sitä nimittäin nykyään on saatavilla kohtuu helposti paikallisesta teekoosta.
Vaikka sua vois pelottaaki vaikka ja kuinka yksinäs, niin ei se pelko välttis helpota kenenkään muunkaan kanssa. Jos niin mitään käytännön neuvoja antaisin, niin ehkä joinaisin suna jonnekin tsättipalstalle, niitä on netti pullollaan.
Jos se ei tunnu hyvältä idealta, niin alottaisin ehkä jonkun harrastuksen, kuten kirjallisuuden,
itsehän aloitin sen joskus kauan aikaa sitten koulun kirjastosta, ja jatkoin sitä päästyäni "maalta" kaupunkiin pääkirjastoon.
Jos sekään ei tunnu susta hyvältä, niin menisin ehkä sunnuntai-aamuna kirkkoon, ja laulaisin mukana, itse tein tosin sitä viimeksi rippikoulussa. Ani harvoin olen kokenut minkäänlasita halua käydä missään kirkkomenoissa sen jälkeen kun erosin kirkosta netin kautta.
Muista, että yksinäisellä on oman käden oikeus! - pusipusit
Osta mopo ja kurvoo kylille seuraa hakemaan.
- Juhani61
Jos haluat jutella, kirjoita os. [email protected]. Oon myös Etelä-Karjalasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830