Heippa! Oon 17-vuotias poika etelä-karjalasta. Ois iha kiva saaha jotai juttuseuraa ja tutustua uusiin ihmisiin... Hirveen yksinäinen olo ollu jo kauan aikaa. Toivosin et tää nappaa ees jonkuu silmää tää teksti.. Oottelen innolla et jos sieltä vaikka joku tulis pelastamaa miut miut saa ensimmäisen kii kikin kautta ja siis nimi on severis00
Joku juttelemaan
3
181
Vastaukset
- 3kympinkriisi
Emmie tiijä, mitä sanoa. Mie oon aina eläny ittekseni ja yksikseni, enkä oo ko vasta viime aikoina kokenut tarpeelliseski selvittää, että kuis mulle ävis sinkkumarkkinoilla.
Mulla on ollu iahn pientä säätöä mun tietokoneen kaa niin kauan aikaa, että koen tosi, tosi stressaavaksi jonkun muun toisen tärkeen lisäämsien tähän.
Mulla on lisäksi mielenterveysongelmia ollu tyyliin aina, mutta niihin kandee hakea apua,
sitä nimittäin nykyään on saatavilla kohtuu helposti paikallisesta teekoosta.
Vaikka sua vois pelottaaki vaikka ja kuinka yksinäs, niin ei se pelko välttis helpota kenenkään muunkaan kanssa. Jos niin mitään käytännön neuvoja antaisin, niin ehkä joinaisin suna jonnekin tsättipalstalle, niitä on netti pullollaan.
Jos se ei tunnu hyvältä idealta, niin alottaisin ehkä jonkun harrastuksen, kuten kirjallisuuden,
itsehän aloitin sen joskus kauan aikaa sitten koulun kirjastosta, ja jatkoin sitä päästyäni "maalta" kaupunkiin pääkirjastoon.
Jos sekään ei tunnu susta hyvältä, niin menisin ehkä sunnuntai-aamuna kirkkoon, ja laulaisin mukana, itse tein tosin sitä viimeksi rippikoulussa. Ani harvoin olen kokenut minkäänlasita halua käydä missään kirkkomenoissa sen jälkeen kun erosin kirkosta netin kautta.
Muista, että yksinäisellä on oman käden oikeus! - pusipusit
Osta mopo ja kurvoo kylille seuraa hakemaan.
- Juhani61
Jos haluat jutella, kirjoita os. [email protected]. Oon myös Etelä-Karjalasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1324369SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763645Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.682260SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2231721Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1181607Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2471136Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49795- 62746
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20736Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725