Naiset ovat ovat vuosituhansien ajan viettäneet aikaansa enemmän pesässä, keskittyneet enemmän omiin lapsiin, omaan ja yksityiseen, siksi henkilökohtainen ja oma onkin naisille tärkeämpää. Kun taas miesten koulu, armeija on se kun mies oppii olemaan ja elämään ilman yksityistä ja yksityisyyttä. Mutta nainen houkutteli miehenkin mrjanpoimijakeräilijäksi, pimittämään muilta, keräämään omaa ja yksityistä sinne viikunanlehden taakse.
Nyt kun tasa-arvon nimissä laitetaan evoluution myötä enemmän yksityiseen ja omaan kehittynyt sukupuoli hoitamaan yhteisiä asioita, niin tottakai kohta kaikki halutaan yksityistää. Mutta mitä tapahtuu, kun kaikki kerää omaa ja yksityistä muutaman demonisen demokraatisen sukupolven,? Kun yksityinen lisääntyy niin yhteinen vähenee ja yhteiskunta murenee ja heikkenee. Joten kun yhteiskunnan palvelut heikkenee, niin syyttäkää yhteiskunnan ja yhteisen vihollisia, niitä yksityisen kerääjiä.
Nyt kun tasa-arvon nimissä laitetaan evoluution myötä enemmän yksityiseen ja omaan kehittynyt sukupuoli hoitamaan yhteisiä asioita, niin tottakai kohta kaikki halutaan yksityistää. Mutta mitä tapahtuu, kun kaikki kerää omaa ja yksityistä muutaman demonisen demokraatisen sukupolven,? Kun yksityinen lisääntyy niin yhteinen vähenee ja yhteiskunta murenee ja heikkenee. Joten kun yhteiskunnan palvelut heikkenee, niin syyttäkää yhteiskunnan ja yhteisen vihollisia, niitä yksityisen kerääjiä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Itku pitkästä ilon peräs juoksemisesta, Tyhmyys jatkuvasta helpon ja mukavan tavoittellusta.
Ilo on pelkkä egon käsitys onnesta, siksi ilo haihtuu nopeasti kuin harha. Kaikki ilo on vahingoniloa, iloitaan siitä kun on jotain mitä jollain ei ole. Siksi ilmaista iloa ei olekaan ja laskut tulee väistämättä, kun itseä nyt ei pääse karkuun vaikka joukkohainen sitä yrittääkin.
Iloa ja kivaa pitää pitää, onni pysyy pitämättäkin.
Nainen on PIRU!
Yksinäisiä piruparkoja ovat kaikki, omassa henkilökohtaisessa individualistisessa yksityisyydessään, viikunanlehden takana mukavuuskuplailluusiossa piilottelijat.
Yksinäisyys ja laumasta rottaminen on ollut rangaistus kautta ihmiskunnan historian ja ainoastaan sairaat laumaeläimet siihen vapaehtoisesti pyrkii.
Ihmiset ovat pääsääntöisesti tyhmiä. Ihan sama mitä kinttujen välissä.
Eikä tämä koppava mellastus pääty hyvin.
Laittakaa nuoret hartiat taakse ja ottakaa rennompi asenne, kattelkaa noita ryynääjä marjanpoimija sukupolvia, joukkohaista joka koittaa valhetta keräämällä saada ahdistuneen aikansa kulumaan. Eihan ne pysty hyväksymään ja käsittämään sitä että kekkonen oli amfetamiinia kayttävä juoppo, joka kusetti suuret ikäluokat kahvin ja sisun avulla ryynäämään, Kattokaa niiden teennäisiä ilmeitä, ryhtiä ja vaappuvaa paskakasa kävelytyyliä, siinä on pari sukupolvellista karsiviä, tuskaansa turtuneita pihkatappilampaita, jotka yrittää jaksaa kusipäisyyttä, vahingonilon ja ylemmyyden tunteen avulla. Vanhempia tarvitsee kunnioitaa vain jos ne on osoittautuneet sen arvoisiksi.
Amfetamiini, kofeiini, sisu ja voima auttaa jaksamaan, äly luovuttamaan. Kumpaa puuttuu ?
When God made man ,She was only joking!!
Naiset ja lapselliset ne vasta leikkiä tykkää.
Jos ihmisellä ei ole älyä ja kykyä uutta ymmärtää ja uutta käytösmallia sisäistää , niin eihän hänellä ole elämässä muuta mahdollisuutta kuin sisu ja saman jaksaminen.