Onko muilla kokemusta siitä, että Tiivin toimittamien ikkunoiden ns. Integroidut sälekaihtimet loppuvat 10cm ikkunan alareunan yläpuolelle? Näyttävät todella hassuilta. Miksi näin?
Tiivi - sälekaihtimet 10cm liian lyhyet?
10
2511
Vastaukset
- Huh-huh
Olisiko valmistusvirhe?
- 5gy98
Oletko aivan varma, että kaihtimet ovat alimmassa asennossa eikä esim. väärin laitettu solmu rajoita väärin?
Ota kuva ja kysely Tiiviin.- Tiivisälekaihdin
Ei ole itse tehty mitään solmuja. Kaihtimet eivät laskeudu alemmaksi, narut ei riitä alemmaksi.
- Lopetahetipropaganda
Tiivin ikkunat ja kaihtimet ovat aina oikean mittaiset. Ilkeä propaganda on ikävää.
- Tiivisälekaihdin
Ei ole ilkeää propagandaa. Maksettu priimasta, mutta kaikissa ikkunoissa kaihtimet liian lyhyet. Asiasta jätetty heille soittopyyntö, mutta eivät ole soittaneet takaisin.
- Anonyymi
Tuttu vika. Verhojen narut on liian lyhyet.
Alihankkijalta odotetaan oikean pituisia kaihtimia, nykyään ei tuotannossa pahemmin niitä availla, koska ne tulee nipussa ja menevät myös asiakkaalle nipussa. Säästää aikaa tehtaan päässä, mutta ainahan ei voi tulla priimaa. Jos kaihtimet ovat ns. automaatti mallia niin voi olla, että sälärin alimmaisesta paino kotelosta puuttuu painot, silloin ei laskeudu kunnolla kaihdin.
- Tiivisälekaihdin
Näkeekö jostain jotenkin onko noita painoja vai ei?
Hei, lähetätkö yhteystietosi yhteydenottolomakkeella https://www.tiivi.fi/fi/ota-yhteytta/yhteydenottolomake/ tai puhelimitse asiakaspalveluun 0800 308 38, niin tutkitaan mistä ongelma johtuu ja korjataan kaihtimet.
Pidämme parhaamme mukaan huolta siitä, että tuotteet ovat kunnossa ja asennus on tehty huolella. Tiivin ikkunoilla ja ovilla on 10 vuoden tuotetakuu ja 5 vuoden tekninen rakennetakuu, asennustyöllä 10 vuoden takuu.
Terveisin
Mika / Tiivi asiakaspalveluTämän viestin lähettäjään ja viestin sisältöön on jo pakko ulkopuolisen/kin reagoida. On se niiiiiiiiiin harvinaista herkkua.
Niin, jokainen yritys tietää, miten virheitä sattuu ja menee vielä laadun tarkkailun läpikin. Punainen lanka on juuri kehittää toimintaa ja joka tapahtunut tapaus tutkia, miksi se tapahtui. Näin toimien virheellisyydet vähenevät ja erikoisesti myös kannattavuus / tuottavuus paranee pitkässä juoksussa.
Järkyttävintähän on yrityksen toiminta, joka tuottaa virheita ja ei edes ole kiinnostunut tehtaallaan mistä virhe / tilanne on syntynyt ja näin toimien tehdas tuottaa virheitä kuin liukuhihnalta. Järkyytävintä on vielä, ettei yritys reagoi asiakkaan huomautuksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518244KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4287313Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei703769Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521483452Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092924Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään502463- 1261976
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv351639Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811490