Onko vanh.lestadiolainen ylläpidossa

sivusta_seuraaja

työvuorossa ja törkeilemässä jälleen kerran?

Pahasti se siltä näyttää.

11

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elä_ny_Kalevi

      hermostu. Eiväthän ne mitään asiallista poista. Vain sinun törkyviestisi.

      Näin sivusta seuraajana kysyisin, miksi sinä niin silmittömästi vihaat Jumalaa ja uskovaisia ihmisiä?

      • Rivilesta

        Joh. 20:
        21 Jeesus sanoi uudelleen: "Rauha teille! Niin kuin Isä on lähettänyt minut, niin lähetän minä teidät."
        22 Sanottuaan tämän hän puhalsi heitä kohti ja sanoi: "Ottakaa Pyhä Henki.
        23 Jolle te annatte synnit anteeksi, hänelle ne ovat anteeksi annetut. Jolta te kiellätte anteeksiannon, hän ei saa syntejään anteeksi."
        …...........................................................................................................................................................
        31 Tämä on kirjoitettu siksi, että te uskoisitte Jeesuksen olevan Kristus, Jumalan Poika, ja että teillä, kun uskotte, olisi elämä hänen nimensä tähden.

        Jae 23 on painoarvoltaan suurempi kuin jae 31, sillä jakeessa 23 on Jeesuksen omaa puhetta, kun taas jakeessa 31 on evankeliumin kirjoittajan kommentti.


      • lukutaitoinen

        Olipa selitys:
        "Jae 23 on painoarvoltaan suurempi kuin jae 31, sillä jakeessa 23 on Jeesuksen omaa puhetta, kun taas jakeessa 31 on evankeliumin kirjoittajan kommentti"

        Tuolla perusteellaa voidaan Vanha Testamentti hylätä kokonaan.

        Miksihän Jeesus itse panee painoa myös lukemiselle: Luuk 10
        "25. Ja katso, eräs lainoppinut nousi ja kysyi kiusaten häntä: "Opettaja, mitä minun pitää tekemän, että minä iankaikkisen elämän perisin?"
        26. Niin hän sanoi hänelle: "Mitä laissa on kirjoitettuna? KUINKAS LUET"?


      • ole.epäuskoinen.hiljaa
        lukutaitoinen kirjoitti:

        Olipa selitys:
        "Jae 23 on painoarvoltaan suurempi kuin jae 31, sillä jakeessa 23 on Jeesuksen omaa puhetta, kun taas jakeessa 31 on evankeliumin kirjoittajan kommentti"

        Tuolla perusteellaa voidaan Vanha Testamentti hylätä kokonaan.

        Miksihän Jeesus itse panee painoa myös lukemiselle: Luuk 10
        "25. Ja katso, eräs lainoppinut nousi ja kysyi kiusaten häntä: "Opettaja, mitä minun pitää tekemän, että minä iankaikkisen elämän perisin?"
        26. Niin hän sanoi hänelle: "Mitä laissa on kirjoitettuna? KUINKAS LUET"?

        ""Jae 23 on painoarvoltaan suurempi kuin jae 31, sillä jakeessa 23 on Jeesuksen omaa puhetta, kun taas jakeessa 31 on evankeliumin kirjoittajan kommentti.""

        SRK määrää, mitä Raamatusta pitää noudattaa ja mitä ei - sekä missä painoarvossa.

        Ole sinä epäuskoinen hiljaa!


    • NiiloYli-vainio

      Miksi Kalevi kirjoitat nimimerkillä sivusta seuraaja, vaikka olet pääosan esittäjä ? Lisäksi olet ainoa joka sinulle vastaa.

      Alan epäilemään että olet myös se sama helluntailainen joka poistat at omat viestisi että löydät paremmin tekemistä. Kolmiotraama itsesi kanssa.

      • Heinolassa

        kuulemme on syntynyt kansanliike kauoungin maineen pilaajan Kalevin häätämiseksi kaupungista. Kaikki muut toivovat sinne suviseuroja, mutta vain Kalevi haraa vastaan. Häntä tulee pari hänen vertaistaan pummia.


    • Ylläpito hoitaa nykyään tekoäly. Jonkun tyyppinen softarobotti.

      Kuka jaksaisi lukea näitä viestejä ja moderoida niitä. Ei kukaan!

      • Kuka_tietää

        Onko SRK ohjelmoinut robotin omilla saatanallisilla Raamatun vastaisilla opeillaan?


      • Kuka_tietää kirjoitti:

        Onko SRK ohjelmoinut robotin omilla saatanallisilla Raamatun vastaisilla opeillaan?

        Periaatteessa kyllä, jos moderaattorina on ollut vanhoillislestadiolainen kun robotti on opetettu.

        Softarobotti oppii oikeiden moderaattorien poistoista, ja alkaa itse poistaa samankaltaisia viestejä. Tekoäly pitää ensin opettaa ennen kun se voi itsenäisesti moderoida.


    • Vituttaako_sinua

      Kalevi, että tuosta poistettiin kolme sinun vihaviestiäsi.

      No ihan sivusta kysäisen, miksi sinä niin kauheasti vihaat JUmalaa ja inhoat Jomalan lapsia? Etkö tiedä, että Porin suviseurojen rakennustyöt ovat jo pitkällä? Siinähän on yhtä ja toista puuhaa rakennella kenttä valmiiksi kun 100.000 JUmalan lasta majoittuu sinne viikoksi. Tarvitaan marketteja, vessoja, suihkuja jne. Ymmärrätkö?

      Onko sinulla aikomuksena ottaa ne esikouluikäiset heinähattutytöt mukaasi kun kuukauden kuluttua matkaiset suviseuroihin?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2428
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      184
      2112
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      2047
    4. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      1848
    5. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      31
      1771
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      187
      1506
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      215
      1415
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1225
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      1012
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      80
      1011
    Aihe