Olen aivan mielisairas ja nolo ihminen.
Kuka mua voisi rakastaa
11
965
Vastaukset
- 748393
Varmaan joku toinen, joka on mielisairas ja nolo. Niitä riittää aika paljon.
- TruthLives
Noh mua ei koskaan rakastanut kukaan.
En kirjoita pitkiä tekstejä tänne.
Jeesus rakastaa kaikkia - sinuakin.
Ei silti tarvitse liittyä mihinkään uskonyhteisöön, riittää kun tutkit Raamattua.
Lohdutuksen saat luonnosta ja sen eläimistä - jos osaat olla riittävän hiljaa ja rauhallinen.- defghyhjuki
Näin miehenä en oikein välittäisi Jeesuksen rakkaudesta.
Itse voisit ainakin itseäsi rakastaa sellaisena kuin olet kaikkine puutteinesi.
Minä uskon, että maailman on luonut Jumala. Jätetään Jeesus/Allah/Jahve syrjään. Jos joku on luonut näin monimutkaista niin luulisi hänen rakastavan jollain tavoin luotuaan. Ainakin biologisesti näin monimutkaisen elämän luomisessa on nähty vaivaa. Oli se luova Jumala-taho mitä tahansa niin yli kaikkien uskontojen sen tahon luulisi rakastavan maailmaa ja sen ihmisiä myös.
Kristityn teologian mukaan Jumala rakasti niin paljon maailmaa, että antoi ainokaisen Poikansa kuolla kaikkien pelastumisen puolesta. Uuden Testamentin mukaan se Poika, Jeesus, antoi arvon myös sairaille ja hyljeksytyille. Jeesus opetti, että "rakasta lähimmäistä niin kuin itseäsi". Tämän perusteella Sinulla olisi velvollisuus ja oikeus rakastaa itseäsi ja lähimmäistä. Monet niistä lähimmäisistä rakastavat sinua ainakin jollakin tavoin!
https://fi.wikipedia.org/wiki/Rakkauden_kaksoiskäsky- toivoaon1
Tuskin oot sen kummempi kuin me muutkaan eiköhän meissä kaikissa oo pieni hulluus ,eikä se haittaa mitään.Opettele arvostamaan itseäsi niin muutkin arvostavat, kaikille on toinen puolikas joka on juuri sopiva ,samoja ongelmia kokeneet ymmärtävät toisiaan paremmin eivätkä tuomitse.Sinun täytyy vain olla enemmän ihmisten keskuudessa niin löydät sen kaverin joka arvostaa sinua.
- Erilaisuutta
Tuolla asenteella jota ruokit alat itsekkin uskomaan mitä sanot. Kaikki eivät ole samalla muotilla valettuja ja monenlaisia persoonia on ja niitä tarvitaan siinä missä muitakin. Nyt nenä pystyyn ja nokka kohti vastatuulta.
- jfhgf
Naulan kantaan. Vastaus: ei kukaan! Kuka tollaista kusipäätä jaksais, ainakaan kauaa.
- Kamalaolen
Ei muakaan kukaan ole rakastanut. Ei kukaan. En edes itse pidä itsestäni. Silti sätkin kiltisti mukana ja yritän olla hyödyksi.
- täältä
Joskus käy niin,että joku ihminen puhuttelee ja "koskettaa" sinua aivan erityisellä tavalla.Kuin sielunkumppani tms.Silloin tiedät,että siinä yhteydessä on jotain niin tärkeää.Jotain,jota ei unohda.
- aikuisenmielilapsenruumi
Sustakin tehty pilkkaa hyi sinua
Toivottavasti kytätään - Anonyymi
Voithan sinä yrittää tsempata jollain itse kasvu kursseilla. Jos oikeasti olet jotenkin mielisairas niin silloinhan voit pyytää esim terapiaistuntoja, ehkä voit saada ryhmäistuntoja mt-kuntoutus puolella ynnä vastaavaa.. miltei joka kaupungissa on happy House jossa voi puuhastaa erilaisia asioita ja siellä on muitakin vastaavia, kuntoutujia.. tavata muita.. Että mukaan vaan..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523416Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512401- 1151204
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9993Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48947- 46874
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 37726
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198674