Hei! Etsin uutta kämppäkaveria itselleni alivuokralaiseksi.
Asun Helsingissä Tapulikaupungissa josta on 15 minuutin junamatka Helsingin keskustaan. Kämppä on iso kolmio, joten saisit oman makuuhuoneen. Kämpässä on kaksi juuri remontoitua vessaa ja parveke. Kämppä sijaitsee neljännessä kerroksessa ja hissiä ei valitettavasti ole. Omistan kaksi kissaa, joten allergioita jos on niin ei kannata yhteyttä ottaa. Nykyinen kämppikseni muuttaa ulkomaille elokuun lopussa joten niihin aikoihin vapautuisi huone. Vuokra olisi 579€ per naama.
Itse olen kesällä 21-vuotta täyttävä tyttö, ja rakastan kirjoja, elokuvia ja TV-sarjoja. Eli nörtti. Olen suuri eläintenystävä ja tasa-arvoisuuden kannattaja. Rasismia en hyväksy millään mittapuulla. Musiikki on iso osa elämääni ja yleensä kämpässä soikin musiikki 24/7. Musiikkimakuni menee Mozartista Disney biisien kautta raskaaseen metalliin, eli voit olla varma, että kuulet kaikenlaista musiikkia, enemmän tai vähemmän hyvää. Sisäinen hippini herää aina silloin tällöin mutta pääosin olen rempseä, rock-tyylinen tyttö ja enemmän tai vähemmän hyvän huumorintajun omaava.
Toivoisin löytäväni kämppiksen vähän kauemmaksi aikaa, koska olen hakenut kouluun ja toivon pääseväni sinne sisään tänä kesänä. En välitä oletko juuri 18-vuotta täyttänyt vai vähän vanhempi, kunhan olet luotettava ja vastuuntuntoinen. Ja osaat nauraa asioille. Mukavaa yhteiseloa ja kompromissien tekemistä. Jos sulla ei oo rahaa ostaa ruokaa, minä ostan ja sama toisinpäin. Yhteispeliähän tämä eläminen on.
Jos kiinnostaa ja on jotain kysyttävää, niin ottakaa rohkeasti yhteyttä sähköpostitse: [email protected]
Etsitään kämppistä Helsinkiin!
veeonnela
2
532
Vastaukset 2
- veeonnela
Ja sähkö ei sisälly vuokraan.
- veeonnela
Sen verran vielä että olisi hyvä jos sinulla olisi auto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3011065Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni61877- 76855
- 71755
- 67701
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40685- 44597
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34587- 42531
- 49529