Olen menossa työmestarille omasairaalaan ja haluaisinkin kysyä, että onko kellään kokemuksia kyseisestä mestarista?
Olen monivammautunut työonnettomuudessa ja ihmettelenkin suuresti, miksi olen menossa "työ"mestarille, koska tiedän vallan hyvin, että minusta ei ole enään työelämään.
Olen monivammautunut työonnettomuudessa ja ihmettelenkin suuresti, miksi olen menossa "työ"mestarille, koska tiedän vallan hyvin, että minusta ei ole enään työelämään.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei! Olen käynyt työmestarilla omasasairaalassa. Minusta käynti oli turha. Kyllä hän kuuntelee ongelmasi, mutta heidän koulutuksensa on esim. Teologi. Vastaako sairaanhoidollista arviointia työ kyvystä.
Itse itselleni vastaten ja toki muillekin, jotka eksyvät tätä lukemaan.
Itse en löytänyt mitään infoa juuri mistään, kun yritin googlettaa.
Kävin siis työmestarilla juttelemassa.
Keveän mukava ilmapiiri toimistossa ja lähinnä tulevaisuutta ajateltiin, että onnistuisko esim. uuteen ammattiin kouluttautuminen tai vanhan työn jatkaminen hyvin paljon kevennettynä versiona.
Tultiin siihen johtopäätökseen, että terveyteni ei kestäisi kumpaakaan tässä kohtaa elämää, niin lähinnä pistää viestiä sitten minun vakuutusyhtiöön, että ei suosittele jatkotoimia kumpaankaan työelämään, saati opiskeluun.
Tiedän terveyteni ja oletinkin jonkinlaista "pakotusta" takaisin työelämään, mutta asiat saatiin selvyyteen kevyellä juttelulla.
Minä kävin ja kaveri kävi eikä ne töitä ainakaan löytäneet mulle, toisessa paikassa johon vakuutusyhtiö sit mut ohjas löydettiin mulle uusi työpaikka.