Kaksi kysymystä Martinasta

1. Mistä sen sukunimi juontaa alkunsa?

2. Minkä takia Martina nostaa housujaan, jopa kalsarinsa reilusti navan yläpuolelle. Se näyttää todella typerältä.
3309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kortelampi on reilu hämäläinen sukunimi.

Mahassa olevat rivot linnatatskat nolottavat Maraa.

Äänestä

no voi vittu...käytölssä oleva sukunimi.

Ei voi johtua siitä kun tekee niin vaikka olisi farkut ja paita...ei se persjalkaisuus ainakaan sillä parane.

Äänestä
  • Voi yhren kerran. Nyt se jo nostaa housujaankin liian ylös.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kikkelikyrpä kirjoitti:

1. Mistä sen sukunimi juontaa alkunsa?

2. Minkä takia Martina nostaa housujaan, jopa kalsarinsa reilusti navan yläpuolelle. Se näyttää todella typerältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu