Enkä alennu enää samalle tasolle!
En jaksa välittää
kskdjdkdkdk
9326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Oletko joku eksän kaipaaja???
Onko se exäs täällä ja kaipaat ka nälvit sitä?
Tunnustelet täältäertä kirjoittelee sinulle?
On todellakin huomattu, että sinä et välitä. Etkä alennu pitämään yhteyttä oikeassa elämässä.
Mutta kaikilla meillähän on eri arvot ja oikeus päättää omista asioistaan.
Miksi uskovainen nainen pitäisi yhteyttä ateistiin? Siinä tulee pitemmän päälle surua molemmille, kun ei siitä koskaan voisi tulla mitään vakavaa. Eikö ole paljon humaanimpaa lopettaa kaikki, ennen kuin tunteet syvenee.
Miten sanomasi asia sopii uskovaisen suuhun...nyt ei mene ihan raamatun oppien mukaan toimintasi.
Ja mikä ei mene Raamatun mukaan? En ole harrastanut haureuksia ja olen ollut hänelle ystävällinen. Hän on selvästi ateisti, eikä arvosta Raamattua, joten miksi pitäisi olla yhteydessä sellaisen miehen kanssa, joka halveksii uskoani? Mielestäni silloin ei ole järkevää viedä tutustumista eteenpäin, jos hän ei arvosta minua.
Hän on siis puhunut Raamatusta halveksivaan sävyyn irl.
Lisäksi Raamatussa sanotaan (2. Kor. 6:14): "Älkää ryhtykö epäuskoisten aisapariksi. Mitä tekemsitä on keskenään oikeudella ja vääryydellä, mitä yhteistä on valolla ja pimeydellä?"
Eli Raamatun mukaan kristityn ei pidä ottaa kumppanikseen ateistia.
Eikös raamatussa jumala käskenyt tappamaan oman poikansa millainen olento tuollaista vaatii?
Ideana oli että hän näkee onko uskollinen mutta hänhän on kaikkivaltias ja tietää kaiken miksi sitten pitää testata?
Jeesus puhui viisaita ja ihmiset halusivat häntä kuulla ja seurasivat vapaaehtoisesti.
Nykyään johtavassa asemassa olevat pakottavat kuuntelemaan omia näkemyksiään kouluissa ja työpaikoilla vaikka olisivat väärässäkin.
Jos idea on hyvä niin ihmiset kyllä kuuntelevat vapaaehtoisesti pakottaminen on aika sairasta ja kertoo vain johtajan narsistisuudesta halusta olla Jeesus vaikka ei oikeasti ole.