Grand scenic siirtyvä keskikonsoli jumissa

Kannattikokokeilla

Eli scenicin rulolla oleva konsoli ei siirry taaksepäin,napista painaessa kuuluu ääntä joten jotain lukituksessa tapahtuu.alla on obd-pistoke ja leimalle olisi saatava luettua.onko joku juju millä lukituksen saa auki vai käytänkö vanhaa väkivaltaa sisältävää konstia ja rikon laatikon?

3

948

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rellutehdas

      Ei kyllä ole havaittu olevan niissä vikaa?

    • reeeeeeeeew

      sielä on jotain välissä?

      jos painaa nappulasta monta kertaa peräkkäin niin lakkaa toimimasta hetkeksi, ainakin omassa rellussa niin

    • Puppe48

      Just sama ongelma. Taitaa olla niin, että toimii aikansa kunnes menee jumiin. Minullakin toimii satunnaisesti joten sähkövika ei varmaankaan ole. Muovista mekaniikkaa liikuttava moottori ei vaan yksinkertaisesti jaksa liikkua (yrittää kyllä). Vaiko itse mekaniikkaan on vuosien mittaan tullut klappia??
      On alunalkaen tehty liian monimutkainen systeemi kenties toisarvoisen tärkeälle asialle. Ihan manuaali ja paljon simppelimpi ratkaisu olisi ollut parempi ja toimivampi.
      e-bay :stä löysin myytävänä samanlaisen alumiinisen laatikon ( käytetyn ??) 60€ hintaan.
      Merkkiliikkeestä en ole vielä hintaa kysellyt, mutta uskon sen maksavan maltaita.

      You tubessa oli video, jossa puolalainen (?) heppu asentaa korvakkeeseen jäykän metallilangan , jota manuaalisti vetämällä saa lukituksen takuuvarmasti toimimaan. Olen kallistumassa samaan ratkaisuun.
      Konsoliahan ei ole tarkoitus koko ajan edestakaisin liikutella.

      Tämä internetti on mahtava asia. Surffailemalla ranskalaisilla varaosasivuilla SAATTAA hyvinkin eksyä sivulle, josta oikeita osia voi tilailla. Kärsivällisyyttä se tosin vaatii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      108
      6977
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      32
      4148
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      33
      3597
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      392
      1909
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1447
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1428
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      51
      1261
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1058
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      172
      1025
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      980
    Aihe