Eli scenicin rulolla oleva konsoli ei siirry taaksepäin,napista painaessa kuuluu ääntä joten jotain lukituksessa tapahtuu.alla on obd-pistoke ja leimalle olisi saatava luettua.onko joku juju millä lukituksen saa auki vai käytänkö vanhaa väkivaltaa sisältävää konstia ja rikon laatikon?
Grand scenic siirtyvä keskikonsoli jumissa
3
961
Vastaukset
- rellutehdas
Ei kyllä ole havaittu olevan niissä vikaa?
- reeeeeeeeew
sielä on jotain välissä?
jos painaa nappulasta monta kertaa peräkkäin niin lakkaa toimimasta hetkeksi, ainakin omassa rellussa niin - Puppe48
Just sama ongelma. Taitaa olla niin, että toimii aikansa kunnes menee jumiin. Minullakin toimii satunnaisesti joten sähkövika ei varmaankaan ole. Muovista mekaniikkaa liikuttava moottori ei vaan yksinkertaisesti jaksa liikkua (yrittää kyllä). Vaiko itse mekaniikkaan on vuosien mittaan tullut klappia??
On alunalkaen tehty liian monimutkainen systeemi kenties toisarvoisen tärkeälle asialle. Ihan manuaali ja paljon simppelimpi ratkaisu olisi ollut parempi ja toimivampi.
e-bay :stä löysin myytävänä samanlaisen alumiinisen laatikon ( käytetyn ??) 60€ hintaan.
Merkkiliikkeestä en ole vielä hintaa kysellyt, mutta uskon sen maksavan maltaita.
You tubessa oli video, jossa puolalainen (?) heppu asentaa korvakkeeseen jäykän metallilangan , jota manuaalisti vetämällä saa lukituksen takuuvarmasti toimimaan. Olen kallistumassa samaan ratkaisuun.
Konsoliahan ei ole tarkoitus koko ajan edestakaisin liikutella.
Tämä internetti on mahtava asia. Surffailemalla ranskalaisilla varaosasivuilla SAATTAA hyvinkin eksyä sivulle, josta oikeita osia voi tilailla. Kärsivällisyyttä se tosin vaatii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482483
- 1801718
- 921588
- 691543
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6935- 80924
- 68871
- 59835
- 61808
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes176800