Elikkäs tänään yöllä menin parvekkeelle ja kuulu sellanen outo narskuva ääni. En uskaltanu mennä enempää asiaa tutkimaan, mutta ääni kuului maasta, nurmikolta, parvekkeen alapuolelta. Oli sellanen märänkuulonen, jatkuva, tasainen "narks" ääni n. 2krt/sek. Ja ääni kuului tosi kovaa. Ääntä jatkui ainakin 15minuuttia.
Jäi vaan vaivaamaan että mikä ihme se oli :D siis meen nyt ihan linnun äänen/sammakon rakastelun välillä.
Että jos joku osaa sanoa että mikähän voisi olla niin saisin mielenrauhan. :)
Outo narskuva ääni
tweee
1
315
Vastaukset 1
- reviiriäsiinä
Lehtokurppa siellä narskui
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 382231
- 56726
- 41711
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne71532- 62502
- 42500
- 45500
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6487Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh25487Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16484