Akkoisissa paloi tänään metsää Rytikänkalliolta,Akkoistenmäen kautta pururadalle jotavan reitin varrella . Onko jollain tietoa kuka palon sytytti tai mistä se lähti alkuun?
Maastopalo
9
246
Vastaukset
- Syyttävänsormi
Olen melko varma että palon sytytti ihminen ja eihän se muuta tarvitse kuin tulen niin jo syttyy helposti.
- Aundry
Kyseinen yhdysreitti on suosittu Maskulaisten keskuudessa ja ei olisi mikään ihme vaikka palo olisi alkanut tupakasta.
- Tulipalokansaa
Elikäs oliko se metsäpalo Akkoistenkallion alueella lähellä sitä näköalapaikkaa? Näköalapaikalla oli eilen klo 13 maissa kakaroita ja hälytys palostahan tuli ennen puoli kahta.
- Ei_ollut
Metsäpalo riehui Akkoistenkallion reuna-alueella lähellä pururataa.
- Vlacci
Sellast huhuu liikkuu et nuoriso porukka ois ollut ryyppäämässä mettäs ja polttaneet nuotioo ja siit ois lähteny mettäpalo, mut ei oo mitää todistei asiast vaan tällänen huhu liikkuu kylil.
- Kourallinen_tupakkaa
Olisi oikeasti kyllä kiva tietää että mitä siellä metsässä silloin tapahtui sillä minä olen kuullut sellasta juttua että olisi syttynyt polttamattomasta tupakantumpista.
- Tahallisuutta_epäillään
Palo sytyttettiin luultavasti tahallaan sillä ei vahingossa voi tuollaista aiheuttaa missään olosuhteissa.
- Selvän-näkijä
Metsäpalo syttyi huolimattomasta nuotion poltosta.
- Suuri-haloo
On se nyt kamalaa kun metsä vähän pahaa voi kamala.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 193727
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit233011En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322285- 912095
- 191966
- 261622
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui401576- 321502
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91414Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava4701393