loimaalla on sit näimmä ankkuripaikka suljettu. joutuiko konkurssiin vai miksi loppui
ankkuripaikka
16
4266
Vastaukset
- 12987645
Protesti listalla ollut jo useamman kerran, joten konkusrssiin tais mennä.
- voiper
Jep, sairaalloisen nuukat loimaalaiset tappoivat senkin. Kusevat omille kintuilleen käymällä syömässäkin jossain muualla.
- Oivariini1112
ei paskasta voi maksaa ja sisustus jäänyt 80 luvulle
- 32200-_-
Ruuan laatu putosi omistajavaihdoksessa, siinä se suurin syy. Mitään uudistumista ei tapahtunut vuosiin edes terassilla, savannisisustuksesta puhumattakaan. Uuden ruokamyrkytyksen pelosta ei tullut mentyä syömään parin kokeilukeran jälkeen enää ikinä. Ikävä on aikoja, jolloin Ankkurin yhteydessä vielä oli Seilori. Silloin paikassa oli viikonloppuisin dj tai elävää musaa ja sakkia jopa jonoksi asti.
Ruokapuolikin oli aina täynnä viikonloppuna siihen asti, kun keittiö meni kiinni, eli vähintään puoli yhteen yöllä. Kunnianhimon puute ja keittiön muuttuneet aukioloajat tappoivat lafkan hohdon jo edellisen omistajan aikana ja siitä tuli enemmän lounaspaikka.
Ehkä ihmiset ei ylipäätään enää käy ulkona. Seurustelu drinkkien äärellä on muuttunut kännyköiden selaamiseksi ja kuulumiset voi vaihtaa somessakin. Seilorin lopettamisen jälkeen ei paikkakunnalla ole ollut oikein mitään leppoisaan jutusteluun sopivaa kapakkaa tai kahvilaa, missä voisi viettää iltaa ne porukat, joista osa lähtee omalla autolla himaan ja osa jatkaa kupittelua pubeissa tai Sekellä. Seilorin DJ huudatti loppuaikoina poppejaan liian kovalla ja siellä käyvä porukka alkoi vähenemään, kun ei enää pystynyt puhumaan kaverin kanssa.
Juominen oli joskus muodissa, mutta nykyään vain rassukat juo itsensä vahvaan humalaan. Kunpa vain olisi vielä paikkoja, joista saa klo 11 jälkeen kunnon ruokaa ja drinkkejä (eikä vain kaljaa) vähintään kahteen asti, niin kyllä sakki sellaisessa kävisi ja olisi jotain ohjelmaa niille kuskeillekin. Torilla ei ole edes enää torirallia, joten kukapa tyhjin vatsoin tai hesepullan voimin viitsisi siellä kiertää. Pissaliisojen kyydittäminen on jäänyt myös yleisistä harrastuksista - eihän niille ole enää edes pissapuskia puuttomalla torilla. - lilovits
jos joku vielä vois laittaa vanhan loimirannan tanssipaikaks ja seurustelupaikaks. lupaan heti mennä tanssimaan jos se aukee. se oli ennen vanhaan niin kiva tanssipaikka. loimaalla ei ole tavalliselle ihmiselle ollenkaan tanssipaikkaa....
- Ankkurifani
Ruoan laadun putoaminen oli selvästi nähtävillä, eikä ruoka maistunut enää samalle mitä aiemmin ennen omistajavaihdosta. Materiaalit oli vaihdettu valmiisiin pussiaineisiin, ja maku seurasi mukana. Myös toisen tarjoilijan asenteessa huomasi kiristyneen ilmapiirin, kun viimeksi kävin. Harmi että näin kävi, sillä ravintolasta sai aiemmin erittäin maittavaa ruokaa. Kiinalaisilla voi olla rahaa, mutta kykyä johtaa ravintolaa maassamme, ei ole.
- Turuntie
Turuntien kiinalainen Loimaan paras ruoka
- Tabermanni
Ei kukaan sitten huomannut ottaa Sukulaan yhteyttä ajoissa. ...
- Loimalsis
kahta vuotta ei tappiota miks avata? Lähitapiola suunnittelee ja päätös tulee 15.5.2017 tulevaisuudessa vuosissa talo purkka ja uudentalon tulemaan että ankkuri ei pystyy myydä kenellekään eikä kuka kiinnosta osto yheden vuosi pyörimään.
- antistaattinen-sankari
Huolehdi sinä siitä pizzan tekemisestä, siinä loimaalaiset kebabyrittäjät onnistuivat Ankkuriakin paremmin. Ankkurissa 2 täytteen pizzan saattoi saada 14 eurolla, samaan hintaan paremman pizzan sai vaikka 40 eri täytteellä mistä tahansa muusta paikkakunnan ravintolasta, pl. seurahuone. Mutta nyt puhuttiinkin ravintoloista eikä teinien juottoloista jota sh parhaimmillaan edustaa.
- Tom12356
Ihan oikein , kannattaa vieda tyttöystävä / emmätä pizzeria tai hesee syömään kun 14 euro saada 2 ateria kebab / Hampuri.
- Anonyymi
Haisee rahanpesulta koko homma
- Anonyymi
Ah, kylläpä on ikävä vanhan kunnon Ankkuripaikan valkosipuliperunoita ja kunnon pihviä!
- Anonyymi
No eipä oo koko ankkuripaikkaakaan enää vaan paikalla uusi komee ja kallis kerrostalo
- Anonyymi
Ruaka oli aika huonoa jo taapermannin loppuaikoina ja siitä sitten vielä ales, lankosa käy nyt ihmisiä mut siäki oli viimeks ruaka vähän niin ja näin, palvelu toki ystävällistä ja muuten hyvä fiilis. Seurakopilla ei ole tullu käytyä aikoihin.
- Anonyymi
Rakennus purettiin,eikä pelkkä teranssi kannata.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81528- 891155
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1081088Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51953Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62827Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli184749Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253726- 81725
- 35679
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42633