Tsi dsg polo

ganneskun

Työkaverilla oli ollu tälläinen, onneksi myös tehdastakuu voimassa koska niin
oli mennyt jakopää ja sitten dsg loota. Ei kai nuo kaikki sentään hajoa mutta miten
paljon näissä on sitten ongelmia..

7

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • isokyrpää

      Takkuu korvoo kaikki kilahdukset, osta ja omista!

    • KyykmanAhertaaJihuu

      Kyykman yön ahistuja.

    • osaatteko.sanoa

      Millainen on työttömän työkaveri?

      • NeverVag

        Työkaveri on kaveri joka käy töissä. Meilläpäin takuunalaisilla vaggineilla ajaa kuitenkin eläkeläiset, vaihtelevat uuteen 30tkm välein. Niitä työkaverit sitten ostaa käytettyinä lähes uuden hinnalla.

        Mitä muuta haluat tietää?


    • ForeverVAG

      Miksi VAGit ovat myyntilistojen kunkkuja?

      • sarkasmi4

        No siksi kun ne on niin huonomaineisia ja huonoja autoja. Ennen kaikkea ei kestä mitään. Siksi suomen kansa ostaa näitä autoja kuin hullu puuroa.


      • autoliik

        Koska uusien autojen ostajat on sen verran "sokeita" että luulevat saavansa hyvän ehjän auton koska auto on uusi, mutta ongelmia tulee ensimmäisten kymmenien tuhansien kilometrien aikana useimmille. Trendi on että vag autolla ei nykyisin pitkään ajeta samalla. Ilmeisesti jatkuvat viat murentavat luotettavuutta.

        Vähän käytetyt tiputtavat nopeasti arvoaan ja tarjontaa paljon eli ei ole kysyttyjä. Se kertoo enemmän kuin mitä uusia myydään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      39
      5777
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      216
      5323
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      39
      4452
    4. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4302
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      51
      4068
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3766
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      85
      3680
    8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      46
      3124
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2450
    10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      47
      2394
    Aihe