Onnellisuuteni on alkanut...

VihdoinkinOnnisti

sain myytyä asunnon josta olin vielä velkaa 80th euroa ja jäi myynnin jälkeen kun velat hoidettu 112th euroa käteen...nyt tapahtuu se josta haaveillut vimeiset 5 vuotta: muutto pois suomesta!Jihuu! Nyt voi tosiaankin kesä alkaa! Se nimittäin tulee kestämään pitkään....työpaikka jo katsottu valmiiksi ja asuinpaikka! Nyt vain passi kassiin ja pois täältä ahdistavasta suomesta mielellään loppuiäksi! En muista milloin olen hymyillyt mutta tänään se hymy tuli.Viimeinkin loppui stressi ja paha olo. Kiitos ja hyvästi! Ennemmin kuolen ulkomaille kuin palaan suomeen ikinä.

4

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ulkomaille

      Olen samaa mieltä Suomeen ei kannata jäädä, tämä on tosi ahdistava maa asua.

    • 8060

      Mistä sen tietää miten paljon siellä uudessa paikassa ahdistaa, taitaa nämä ahdistukset usein kulkea mukana matkalaukussa kun muuttaa uuteen paikkaan.

      • OletVelkainenHäviäjä

        Taitaa olla sulle tulossa vouti kylään kun noin katkera ja kateellinen olet? Vai onko velkaautoa hakemassa santanderin mies?


    • OnneaMatkaanPaljon

      Eikun tsemppiä aloittajalle! Olen hengessä vahvasti mukana! Taatusti tulen perässä kun ehdin! En varmasti aio kuolla suomeen kusisiin lakanoihin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4298
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      136
      2989
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2332
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      44
      2218
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1792
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1529
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      147
      1367
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1200
    Aihe