Mäntyharjulle kävelykatu?

Firemanne

Pitääkö paikkansa että tulossa olisi jo täksi kesäksi kävelykatu keskustaan. Siellä olisi lava tai useampi joissa voisi esiintyä kuka vain, esim. tulishown kera. Myös muunlaiset esitykset olisivat tietenkin suotavia sekä sallittuja.

8

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elsa-lapsineen

      Sie et kopi saa polttaa meitä tulella.

    • VitsitSenkunParanoo

      Kopiko sen kadun tarvii🤣😂🤣😂😅🤣😂😅?

    • Liika-kopi

      Kopi menee liian pitkälle. Lapset saavat ratsastaa sillä, ja mies on pukeutunut sian nahkaan.
      Liika on liikaa.

    • Käje-kopi

      Ois kiva ku kopi möis sissijuustopurilaita käjelykadulla.

    • Brandmanne

      Olisi enemmän kuin suotavaa tuo idea, voisi kehittää asiaa eteenpäin että yhtenä iltana olisi vaikka vapaa sana, hyde park tyyliin, tietenkin kaikenlainen törkyjuttu olisi kielletty mutta muuten vapaata ja vuorovaikutteista keskustelua. Jonain iltana olisi todellakin jonkinlaista tulennielentää ym. Seuraavana vaikka koiranäyttelyä jne. Meillä on niin paljon lahjakkaita ja esiintymiskykyisiä ihmisiä täällä että olisi suorastaan häpeä tuhlata moista lahjakkuutta. ei kun lavalle vain ja kaikki kukat kukkimaan. Ja vapaaehtoisiakin olisi varmasti pilvin pimein. Lupaan itse olla ensimmäinen joka lajissa.

    • ideantynkääon

      Eikös sinne joku paikallinen bändi voisi mennä setin heittää. Luulisi jonkun senverran rämpyttää osaavan. Tuli ja muut erikois-showt sitten ammattilaisille.

      • Improbaturit

        Sama TROLLI pasinoinut näköjään tämänkin "keskustelun".


    • aseman-s

      Pankaapa toimeen tilaisuuksia, joihin yleisökin voi osallistua!

      Kun paikkakunnalla on hyviä haitarimiehiä ja miksei -naisiakin sekä muita musiikin taitajia, niin miksei voitaisi panna toimeen yhteisiä laulutilaisuuksia, joissa lauleltaisiin yhdessä, niin paikalliset kuin tilaipäisasukitkin, tuttuja lauluja ja ralleja.

      Nythän voidaan laulaa yhdessä pelkästään seurakunnan tilaisuuksissa.

      Sanat voisi painattaa jokin yritys tai/ja kauppaliike, joka laulujen sivuilla saisi mainostaa itseään.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      82
      6345
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      289
      5440
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4131
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2890
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      26
      2832
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2083
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1291
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe