Toyota on .......

Maaliman paras henkilökuljetin. On ollu Foorttia, Volokkaria, Saappii, Bemarrii, Merssuu ja yks Scania. Tuo Kania kuuluu toki eri kategoriaan, se oli hyvä.
Niin, olihan Volovo henk.auto myäs. Kaikestakin huolimati ylivoimasesti parhhaat ovat olleet Toyotat. Ei se vain muilta näy onanistuvan, tuo auton teko.
9155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toyotahan on todellakin vain henkilökuljetin,kestävä,mutta mitäänsanomaton.

Äänestä
  • Toyota on kuin huippulaadun työkalu, kestää isältä pojalle ilman vikoja. Ainoa ja uskomaton ero verrattaessa huipputyökaluja ja Toyotaa on se, että Toyota ei olekaan kallis toisin kuin laatumerkkien työkalut. Tässäpä on sellainen juttu, että liiketalouden periaatteiden mukaan sen ei pitäisi olla mahdollista, mutta Toyotalla se on.

    Äänestä

  • Tojollah kirjoitti:

    Toyota on kuin huippulaadun työkalu, kestää isältä pojalle ilman vikoja. Ainoa ja uskomaton ero verrattaessa huipputyökaluja ja Toyotaa on se, että Toyota ei olekaan kallis toisin kuin laatumerkkien työkalut. Tässäpä on sellainen juttu, että liiketalouden periaatteiden mukaan sen ei pitäisi olla mahdollista, mutta Toyotalla se on.

    Hyvä ja halpa ei ole koskaan samassa paketissa. Sitäpaitsi työkaluista pitäisi keskustella jossain muualla. Minä luulin että tämä on autopalsta.

    Äänestä

  • Kutomakoneet kirjoitti:

    Hyvä ja halpa ei ole koskaan samassa paketissa. Sitäpaitsi työkaluista pitäisi keskustella jossain muualla. Minä luulin että tämä on autopalsta.

    Aivan oikein! Hyvä ja halpa eivät yleensä ole samassa paketissa, mutta Toyota onnistui siinä. Lähes kaikissa ominaisuuksissa Toyota on parempi kuin kilpailijansa. Silti se useimpia kilpailijoitaan halvempi. Toyota on edelleen viattomuudestaan kuuluisa. Vieläpä kestävä ja pitkäikäinen, koska se on laadukkaasti tehty. Niihin ei ruostekaan juuri pysty.

    Äänestä

Jos tykkää epämukavasta ja kaikin puolin huonosta kyydistä, ihan tutkitusti, niin sitten Toyota.

Äänestä
  • nimittäin Toyota-palstan oman trollipojun nolo ja lapsellinen osuus keskusteluun.

    Äänestä

Opi ensin kirjakieltä!

Äänestä

Kirjoituksen ulkoasusta päätellen, et ole selvää päivää nähnyt viimeiseen kymmeneen vuoteen. Koitapas olla ryyppäämättä muutama viikko, ja käy sitten ajamassa tojotalla. Saattaa olla aikamoinen järkytys.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Inonastu kirjoitti:

Maaliman paras henkilökuljetin. On ollu Foorttia, Volokkaria, Saappii, Bemarrii, Merssuu ja yks Scania. Tuo Kania kuuluu toki eri kategoriaan, se oli hyvä.
Niin, olihan Volovo henk.auto myäs. Kaikestakin huolimati ylivoimasesti parhhaat ovat olleet Toyotat. Ei se vain muilta näy onanistuvan, tuo auton teko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu