Eli siis muutama päivä sitten istuin kylmällä ilmalla kylmällä penkillä ohkasilla housuilla, ja samana iltana muutaman tunnin kuluttua tunsin vasemmassa kiveksessäni tai no oikeastaan kivespussissa pientä kipua ainostaan silloin jos nousin ylös tms että kivekset liikkui mutta ei mitenkään sellaista elämää häiritsevää kipua.
Tämä ns "kosketusarkuus" katosi kun olin suihkussa ja nukkumaanmentyä luulin tämän kadonneen kokonaan. Seuraava aamuna oli samanlaista ei mitenkään häiritseväää kipua ja sitten taas hävisi ja kolmantena päivänä taas sama juttu.
Alavatsa tuli kolmannella päivällä eli siis tänään hieman oudon tuntuseksi, ns painetta sielä ja olen ulostanut useamman kerran päivässä.
Nyt kun katsoin vasenta kivestä se on noussut aikalailla samalle tasolle ellei jopa ylemmäs kuin oikea kives mutta en tiedä sitten onko tämä vain kuvitelmaa vaiko totta. Ikää löytyy se 18.
kiveskiertymä vai eturauhasen tulehdus
5
672
Vastaukset
Eturauhasen tulehdus oireilee jatkuvasti ainakin akuutti vaiheessa. Tyypilliset oireet ovat jatkuva jomottava kipu alapäässä, poltteleva tunne peräaukon alueella, kivesten turpoaminen ja arkuus niitä koskettaessa, virtsaamisen vaikeudet jne. Kroonistuessaan kipu voi olla aaltoilevaa eli on voimakkaita kivuliaita päiviä ja toisaalta myös helpompia päiviä kivun suhteen.
Kipua voi helpottaa istumalla lämpimässä vedessä esim amme tai suht iso pesuvati tms, myös pitkään saunominen voi lievittää kipua. Jos kipu jatkuu on syytä hakeutua lääkäriin.- Luilosairas
oireileeko kiveskiertymä tämän kiertymisen jälkeen?
varmaan oireilee hyvinkin usein. Toinen syy miksi siellä saattaa olla kipuilua on se, että olet joskus loukannut alapäätäsi jollain tavalla (esim kaatumalla polkupyörällä tms) ja nyt se antaa siitä merkkejä. Kolmas syy saattaa olla liian tiukat kalsarit/housut ja jos istut paljon, se voi oireilla juuri tuolla tavalla joko jatkuvasti tai ajoittain.
- Luulosairass
No entä onko vielä normaalia että vasen kives on ei nyt paljoa mutta hieman kuitenkin pienempi kuin oikea
Kivesten koko vaihtelee jonkun verran. Eli on suht normaalia jos toinen on hiukan isompi kuin toinen. Jos kipu jatkuu useita päiviä peräkkäin on syytä tarkistuttaa ne lääkärillä kaiken varalta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu128986Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37897Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47839Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50741Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143734- 54731
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e32723Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42676Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187670Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136665