Ihme vouhotusta ja kutsua nyt poliitikkoja torille keskustelemaan...emmääkest.
Kirjastonjohtajavouhkaus
6
271
Vastaukset
- Hihhihhih
Jotkut luulee että asiat päätetään torikokouksissa. Kas kun ei Esson parlamentissa
- EJ-naakka
Asiat esitettiin Essossa , Päättäjät istuivat Lapinjoen TB huoltiksella ,
- La_korruptio
Nih, kuka on kusettanut ja ketä. Vielä yrittävät korkeimman kautta, laki on läki, ainakin toistaiseksi. Kultapossukerhossa on uusia porsaita.
- Aaettäaa
Tunnen myötähäpeää.
- Kastemato68
Asiassa ovat mielestäni oikeassa. Koulutusta ja kokemusta pitää arvostaa, sekä säädösten mukaan mennä.
Epäilen kyllä, että vaakakupissa painaa jotain mitä ei kerrota. Onkohan henkilökemiat kunnossa päätökseen muutoksen tehneen ja nyt valitsematta jääneen henkilön välillä? Näitä ei lue papereissa, mutta yleensä painavat päätöksissä paljon.
Perussuomalaisten esitys, että molemmat kirjastot olisivat jatkaneet omillaan olisi ollut aikanaan hyvä. Ei olisi ollut pakko valita yhtä kirjasto-kalifia ollenkaan, vaan molemmat tahoillaan ja olisivat vain vastanneet omalta osaltaan tekemisistään kuntaan. Muutosta ei aina kannata tehdä vain muutoksen takia. Usein tulee toimivasta asiasta sekundaa, kun väkisin asetellaan uutta toimintamallia.
Persuille peukku periksiantamattomuudesta, mutta lampaan perse tavasta asian hoidossa julkisesti huutamalla. Pelkkä asian ilmoittaminen julkisuuteen olisi riittänyt. Selkeä tekstinen ja rauhallinen ulostulo olisi toiminut, mutta nyt vedettiin kölin ali nimillä monta päättäjää ja puolueita niiden mukana. Ymmärrän, että oli varmaan tunteet pelissä, mutta yleensä politiikka menee siinä vaiheessa vituilleen, kun tunteet vie vallan ja huuto alkaa.
Ei tarvi teidän ihmetellä miksi teitä ei haluta päästää päättäviin elimiin käsiksi vaan teidät sivuutetaan teknisillä vaaliliitoilla ja keskinäisellä sopimisella muiden puolueiden toimesta.
Niin se metsä vastaa kuin sinne huutaa!- KUKAMOKAS
NÄIN JUURI. KÄYTÖSTAVAT!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä962005Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2861827Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3201644Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1971520Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931081- 291036
- 511027
- 57994
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56988- 67964