Ihme vouhotusta ja kutsua nyt poliitikkoja torille keskustelemaan...emmääkest.
Kirjastonjohtajavouhkaus
6
269
Vastaukset
- Hihhihhih
Jotkut luulee että asiat päätetään torikokouksissa. Kas kun ei Esson parlamentissa
- EJ-naakka
Asiat esitettiin Essossa , Päättäjät istuivat Lapinjoen TB huoltiksella ,
- La_korruptio
Nih, kuka on kusettanut ja ketä. Vielä yrittävät korkeimman kautta, laki on läki, ainakin toistaiseksi. Kultapossukerhossa on uusia porsaita.
- Aaettäaa
Tunnen myötähäpeää.
- Kastemato68
Asiassa ovat mielestäni oikeassa. Koulutusta ja kokemusta pitää arvostaa, sekä säädösten mukaan mennä.
Epäilen kyllä, että vaakakupissa painaa jotain mitä ei kerrota. Onkohan henkilökemiat kunnossa päätökseen muutoksen tehneen ja nyt valitsematta jääneen henkilön välillä? Näitä ei lue papereissa, mutta yleensä painavat päätöksissä paljon.
Perussuomalaisten esitys, että molemmat kirjastot olisivat jatkaneet omillaan olisi ollut aikanaan hyvä. Ei olisi ollut pakko valita yhtä kirjasto-kalifia ollenkaan, vaan molemmat tahoillaan ja olisivat vain vastanneet omalta osaltaan tekemisistään kuntaan. Muutosta ei aina kannata tehdä vain muutoksen takia. Usein tulee toimivasta asiasta sekundaa, kun väkisin asetellaan uutta toimintamallia.
Persuille peukku periksiantamattomuudesta, mutta lampaan perse tavasta asian hoidossa julkisesti huutamalla. Pelkkä asian ilmoittaminen julkisuuteen olisi riittänyt. Selkeä tekstinen ja rauhallinen ulostulo olisi toiminut, mutta nyt vedettiin kölin ali nimillä monta päättäjää ja puolueita niiden mukana. Ymmärrän, että oli varmaan tunteet pelissä, mutta yleensä politiikka menee siinä vaiheessa vituilleen, kun tunteet vie vallan ja huuto alkaa.
Ei tarvi teidän ihmetellä miksi teitä ei haluta päästää päättäviin elimiin käsiksi vaan teidät sivuutetaan teknisillä vaaliliitoilla ja keskinäisellä sopimisella muiden puolueiden toimesta.
Niin se metsä vastaa kuin sinne huutaa!- KUKAMOKAS
NÄIN JUURI. KÄYTÖSTAVAT!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774502Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112473- 1721655
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2441508- 1241400
- 1221307
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721229Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91221- 761212
- 35976