Helsingin sanomien sivut

EhdotanVaan

Kun käyn Helsingin sanomien nettisivuilla huomaan että minulle riittää pelkkä uutisotsikoiden lukeminen. Juurikaan muutahan sieltä ei pystyisikään lukemaan kun kaikki on "Tilaajille". Pelkillä otsikoilla onneksi pysyy ajan hermolla ja lisäksi luen teksti-tv:tä matkapuhelimen sovelluksella. Ehdotan että laitatte HS:n sivujen otsikotkin maksullisiksi eli vain tilaajille. Silloin nettisivuilla on otsikoiden sijaan vain rivejä joissa lukee Tilaajille. Tämä tuo Helsingin sanomille valtavasti uusia tilaajia ja samalla karkottaa meidät köyhät ja pihit pois lukemasta ilmaisia otsikoita.

9

334

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • odin_browser

      Pelkästä HS:n osoitteeseen menemisestä voisi jo laskuttaa.

      • tässätotuus

        Parempi olisi jos HS:n sivuille harhautuminen sanktioitaisiin eli tulisi ruoskaa ja kuukauden verran ankaraa pakkotyötä syvällä kaivoksen uumenissa. Loppuisi hesarin lukemin nopeasti ja totaalisesti. Se olis hyvä Suomelle ja koko luomakunnalle. HS on totaalinen maailman ja ihmisyyden mädättäjä.


    • Eienääkiitos

      'Oi kyllä' eli HS:n otsikointia.
      Nimittelevät, kuin 'humalainen turisti', aivan kuin toimittajat itse.

      Eivätkä ilmeisesti myöskään erota lamaa taantumasta.

    • Pahasti

      'Alkoholi on kiistojen aihe Suomessa, mutta tupakasta kaikki ovat yksimielisiä'
      -siis 'kaikki'
      Helsingin Sanomissa on jatkuvasti valeuutisia

    • samakaiku

      Hesarin linja on alkanut tökkiä. Toimittajat eivät ole enää toimittajia vaan oma agenda on noussut päällimmäiseksi. Venäjä ja Putin ovat hampaissa joka numerossa. Venäjää tämä tällainen ei hetkauta, mutta kohteenahan ovatkin suomalaiset.

    • Hallaahon.äänestäjä

      HS-tilaus kannattaa sanoa irti Yleisellä toimittajalässyllä ei ole enää mitään asemaa informaatiossa Ketä kiinnostaa mitä toimittajat arvaavat tapahtuvan pKorean kriisissä tai ketä kiinnostaa mitä matuhyysäriä joku Hesarin toimittaja punavihreissä kannattaa ja haastattelee

      Lasku menee näin. Oletetaan että ansaitset pienituloisesti noin 1500 kuussa eli 20 000 vuodessa lomarahoiheen ja maksat hesarista tai vastaavasta 400 euroa vuosi ja kuulut kirkkoon 200 euroa vuosia ja käytät ajattelemattoman huonoa puhelin ja tai nettiyhteyttä tai vastaavaa 150 vuosi liikamaksulla

      summa on 750 euroa jos hoidat nämä parempana kuntoon, eroat kirkosta uskot tai et, jätät Hesarin tilaamatta ja vaihdat parempaan jossain pienemmässä asiassa kuten laajakaistassa (esim. hyvä läppäri intel7 ja halvempi linja tms. )

      Eikä siinä kaikki. Koska kaikilla marginaaliverotus on vähintään 50 prosenttia tämä tarkoitaa että saadaksesi 750 käteen sinun on ansaittava 1500 euroa lisää eli summaus asiasta:

      muutama juttu ulos ylläkuvatun mukaisesti JA SÄÄSTÄT KOKONAISEN KUUKAUDEN PALKAN
      Suomessa vaurastuu vain vähentämällä kuluja ei ansaitsemalla lisää koska

      Sipilä-Orpo ottaa lisäansiot veroina ja käyttää matuihin

    • samakaiku

      Luulisi hesarin toimittajilla jo hävettävän yksipuolinen kirjoittelu. Missä on ammattiylpeys?

    • juoppokepulainen2
    • Madhus

      En tilaa Hesaria enää koskaan. Jos lehteä syytetään jopa maanpetoksesta niin en halua olla sellaisessa mukana. Minulle riitti.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1406
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1283
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1028
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      849
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      743
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      626
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      596
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      556
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      532
    10. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    Aihe