Hyvä uutinen presidentti Sauli Niinistöltä, kun

laaka

hän lupautui seuraavalle kaudelle myös hoitamaan tätä virkaansa.
Hän on paras pressa, mitä on pitkään aikaan ollut, oikeudenmukainen, viisas enenkaikkea,
osaa hienosti edustaa vaimonsa kanssa Suomea!
Paras uutinen pitkään aikaan!

16

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannatetaan

      Tosi positiivinen uutinen, jatkukoon Niinistön ja Jenninsä kausi. Pahin onnettomuus Suomen historiassa oli Halosen kaksi kautta lusittavana. Hienosti edustivat Koiviston hautajaisissakin, kyllä kansa ansaitsee nämä .

      • Oli.miten.olii

        Kansa saa mitä haluaa, Halosenkin.


    • reppuriika

      Tosiaankin paras uutinen pitkiin aikoihin, että Sauli jatkaa vielä.

    • Ihanko.totta

      Niinkö reppuriika ? Ne vaalitko oli jo ?

      • reppuriika

        No kyllä se on jo selvä. Suosio on ylivoimainen puoluerajojen. On kyllä maailmankirjat sekaisin jos ei häntä valita ja pahasti pitää Saulin mokailla, jos menettää pelin.


    • Puolueeton

      Luojan kiitos, että Sauli suostuu jatkamaan.

      • Himmelsauge

        Tietysti Niinistö jatkaa, en epäillyt hetkeäkään. Ainoa este olisi voinut olla ikä, se nousee virka-aikana suht korkealle. Tulee vaikuttamaan jaksamiseen, eikä nuori vaimo auta siinä vaikka miehet niin yleisesti luuuleee. Yrittänyttä ei "laiteta"
        siis aina kannattaa yrittää.
        "Ei niin hyvää, ettei laiteta, ei huonoa, ettei kiitetä"
        😌


    • Hyvä uutinen presidentiltä, sanotte. Pitäisi olla "hyvä uutinen tasavallan presidentiltä". Teollaan Niinistö pyrkii asettautumaan epäpoliittiseksi, ei kokoomuslaiseksi ehdokkaaksi.

      Puolueiden presidenttiehdokkaat jäävät kuin Niinistön varjoon. Toivoa pitää, ettei alzheimer rupea vaivaamaan .

    • Ossaakkonäki

      Toivottavasti tämä altakulmain kyräilevä niljake ei pääse jatkoon. Onhan meillä tulossa terveempikin ehdokas. Ilja Janitskinin kannatuskortteja on täytetty jo reilusti yli 10 tuhatta kappaletta. Pitää saada 20 tuhatta, että pääsee ehdokkaaksi. Tuntien kulttuurimarksistiemme mädännäisyyden pitää saada reilust enemmän, koska erilaisilla tekosyillä osa mitätöidään. Täyttäkää kannattajakortti tekin, minä täytin jo pari kuukautta sitten. Samalla täytin Suomi Ensin -puolueen kannattajakortin. Niitäkin voisitte kirjoitella. Googlella löytyy lisää, kuin myös MVlehdestä. Palautetaan Suomen itsenäisyys, sananvapaus ja loiset takaisin!

    • Laaka

      Sauli Niinistö on aina ollut Suomen puolella kaikissa asiossa!
      "Maltti on valttia" pätee häneen ja silloin saadaan aina hyvä lopputulos!

    • Sauli pysäytti tasavallan presidentin arvovallan laskukierteen.
      Hyvä kun jatkaa, että arvovalta säilyy ja vakiintuu.

    • 4435

      Sauli osaa tehdä hyvät suhteet erimaiden päämiehiin, niin lännessä, etelässä ja idässäkin!
      Se on yksi tärkeimmistä presidentin tehtävistä.
      Hän ei myöskään tuhlaile valtion varoja.

    • Himmelsauge

      Tehtävä vielä kesken, hän ei ole saavuttanut vielä sitä mitä on halunnut.
      Nähtäväksi jää mistä saamme kiittää Niinistön kautta. Tuleeko mitään mainittavaa, jos kausi ei jatku se on sitten tässä, ei mitään uutta pohjoisella rintamalla...ehkä hyvä niin, hyvä niin 😌💫

      • Sauli Niinistön loistava veto, Kokoomuksella ei ole varaa muuhun kuin suositella jäsenistölle täysden tuen antamista Saulille. Toisaalta ei poliittinen (?) vähintään 20.000 kannattajaa käsittävä nimilista nakertaa toisten puolueiden jäsenten puolueuskollisuutta vaaleissa. Kaiken lisäksi Sauli saa juhlavuoden johdosta huomattavasti Pr-pitoista vaaliapua ennen kaikkea televisioaikana.
        Henkilökohtaisesti en pidä Saulin uudelleenvalintaa Suomen kannalta epäsuotuisena ilmiönä.


    • älyäläjätä

      Ilmeisesti yllä olevat ovat niitä Sauli Niinistön suomen
      itsenäisyyspäivän Presitend Linnan seinäkoristeita.
      Sauli Niinistö Trumpin ja Obaman kuokkavieras.

    • marjamummonen

      Niinistöllä on hyvät suhteet kaikkialle siis joka suuntaan länteen ja itään.
      Meillä on edustava ja kielitaitoinen presidenttipari ja pitää oman maansa puolia niin kuin luipasi on arvovaltainen ja pidetty yli rajojen.
      Pitkästä aikaa maamme keulakuva on ykkösluokkaa!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4923
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1489
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1401
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      7
      1129
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      40
      957
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      915
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      150
      810
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      278
      739
    Aihe