Nimittäin viikon loma kultahietikolla. Olen katsellut tätä palstaa, mutta oikein tuoreita tietoja ei ole, joten täytyy lähteä paikanpäälle katsomaan :) Onko palstaa selailevilla muilla lähiaikoina ellei jopa huomenna lähtöä kultahietikolle?
Huomenna se alkaa!
5
358
Vastaukset
- lomallelompsis
liian hiljaista siellä vielä. 20.6. hyvä aika lähteä
- amolloma
No sitä itsekkin mietin, että kuinka hiljaista on. Mutta en ole disco ihmisiä, eikä se haittaa, että joka puolella ei ole hirveä ryysis. Minulle riittää, että löytyy joku hyvä baari tai pari jossa kuulee hyvää musiikkia eli rockkia iltaisin. Aurinko paistaa ja juoma on sopivan kylmää :) En siis vaadi liikoja.
- nazdrave_
Alkukesä on siinä mielessä hyvä aika mennä Bulgarian lomakohteisiin, jos vaan sää-olot suosivat, nimittäin ravintoloiden ja hotellien henkilökunta on alkukaudesta ystävällisimmillään ja palvelualttiimmillaan kun eivät vielä ole kerenneet tyympääntyä typeriin ja huonosti käyttäytyviin turisteihin. -Elokuussa taas porukkaa paljon kun Euroopassa se on suosituin lomakuukausi. -Mukavaa lomaa!
- amolloma
Kiitoksia! Juu en minä tarvitsekkaan kymmeniä tuhansia ihmisiä onnistuneeseen lomaan :) Toivottavasti kelit suosivat ja eihän se baariin sada, vaikka välillä tulisikin vettä, niin tulisi suomessakin todennäköisesti, jos viettäisi tulevan viikon vaikka kesämökillä.
- perästätullaan
kolmasosa hotelleista auki. Viidesosa keskikesä turistimääristä. Kadulla kävellessä ei näe juuri kuin ehkä 10 ihmistä 200 metrin matkalla (vilkas katu). Paras illanviettopaikka, jossa muistaakseni suomi karaokekin keskiviikkoisin klo 20 jälkeen. Musiikki suht.kovalla, joten suosittelen varmuudeksi korvatulppien mukaan ottamista tähän parhaaseen illanviettopaikkaan. Se sijaitsee Perunika-hotlan alakerrassa,maan pintatason alapuolella, ja on nimeltään Muppet-baari. Sinne kannattaa normi pv mennä klo 22-23 kun alkaa ihmisiä tulla sinne. Aukee vasta klo 20,jolloin ei muita kuin työntekijöitä aina klo21 asti. Edulliset juomat. Kiva tarkkailupaikka on sitä vastapäätä oleva ulkoilmabaari siinä bonkersklubin ulkopuolella, ja voi ottaa olutta ja katsella ohimeneviä turisteja siinä pääkadulla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1323013- 71467
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201326Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441151
- 371021
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381012Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877