Nimittäin viikon loma kultahietikolla. Olen katsellut tätä palstaa, mutta oikein tuoreita tietoja ei ole, joten täytyy lähteä paikanpäälle katsomaan :) Onko palstaa selailevilla muilla lähiaikoina ellei jopa huomenna lähtöä kultahietikolle?
Huomenna se alkaa!
5
426
Vastaukset
- lomallelompsis
liian hiljaista siellä vielä. 20.6. hyvä aika lähteä
- amolloma
No sitä itsekkin mietin, että kuinka hiljaista on. Mutta en ole disco ihmisiä, eikä se haittaa, että joka puolella ei ole hirveä ryysis. Minulle riittää, että löytyy joku hyvä baari tai pari jossa kuulee hyvää musiikkia eli rockkia iltaisin. Aurinko paistaa ja juoma on sopivan kylmää :) En siis vaadi liikoja.
- nazdrave_
Alkukesä on siinä mielessä hyvä aika mennä Bulgarian lomakohteisiin, jos vaan sää-olot suosivat, nimittäin ravintoloiden ja hotellien henkilökunta on alkukaudesta ystävällisimmillään ja palvelualttiimmillaan kun eivät vielä ole kerenneet tyympääntyä typeriin ja huonosti käyttäytyviin turisteihin. -Elokuussa taas porukkaa paljon kun Euroopassa se on suosituin lomakuukausi. -Mukavaa lomaa!
- amolloma
Kiitoksia! Juu en minä tarvitsekkaan kymmeniä tuhansia ihmisiä onnistuneeseen lomaan :) Toivottavasti kelit suosivat ja eihän se baariin sada, vaikka välillä tulisikin vettä, niin tulisi suomessakin todennäköisesti, jos viettäisi tulevan viikon vaikka kesämökillä.
- perästätullaan
kolmasosa hotelleista auki. Viidesosa keskikesä turistimääristä. Kadulla kävellessä ei näe juuri kuin ehkä 10 ihmistä 200 metrin matkalla (vilkas katu). Paras illanviettopaikka, jossa muistaakseni suomi karaokekin keskiviikkoisin klo 20 jälkeen. Musiikki suht.kovalla, joten suosittelen varmuudeksi korvatulppien mukaan ottamista tähän parhaaseen illanviettopaikkaan. Se sijaitsee Perunika-hotlan alakerrassa,maan pintatason alapuolella, ja on nimeltään Muppet-baari. Sinne kannattaa normi pv mennä klo 22-23 kun alkaa ihmisiä tulla sinne. Aukee vasta klo 20,jolloin ei muita kuin työntekijöitä aina klo21 asti. Edulliset juomat. Kiva tarkkailupaikka on sitä vastapäätä oleva ulkoilmabaari siinä bonkersklubin ulkopuolella, ja voi ottaa olutta ja katsella ohimeneviä turisteja siinä pääkadulla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 974193
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.713445Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723074SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812539Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52356Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2062141Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302071- 41870
- 73801
- 52776