Stepway vika lista

Onko muilla kokemuksia seuraavista vioista: Lämmityslaite ei riitä talvioloihin, kaikenlaista särinää kojelaudassa,etuparkit puuttuu,takasumuvalo on vain toisessa valossa? Moottori ja voimansiirto on OK.
8431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

parkkivalot ja sumuvalo takaa on varmaan OK. Ihmettelen kuitenkin,miksi karsitaan näitä,vaikka ovat liikenne turvallisuuden kannalta tärkeitä ominaisuuksia?
Olisi ostanut vaikka Kadjarin, jos kaikka nämä jutut olisi ollut tiedossa!?

Äänestä

Takasumuvalon ei kuulu pelatakkaan kuin toisella puolella. Se on väärin jos molemmilla puolilla palaa.

Äänestä
  • Lain mukaan nykyään saa palaa molemmilla puolilla kunhan tietyt etäisyysehdot täyttyvät. Parempi kyllä että vain toinenpuoli pelaisi ettei sekoiteta jarruvaloihin.
    Mikähän termostaatti siellä on jos ei tarkene? Voiko olla jokin keskieuroopan mallinen? Vai voiko olla kenno tukossa yksinkertaisesti? Tai ilmansuodatin ettei tule ilma läpi?

    Äänestä

  • Auto on uusi 2017 500km ajettu ,lämmityslaite ilmattu huollossa,jotakin on kuitenkin pielessä?

    Äänestä

  • servisemann kirjoitti:

    Auto on uusi 2017 500km ajettu ,lämmityslaite ilmattu huollossa,jotakin on kuitenkin pielessä?

    Ei muuta kuin takuuseen tutkittavaksi. Jokin vika siinä on. Meillä puhaltaa pirun kuumaa kun vääntää lämmöt täysille.

    Äänestä

Kaikissa autoissa on takuu joka kattaa senkin vian !!

Äänestä

Kääntyykö ratti? Ja käynnistyykö? ja sammuuko kun vääntää virta-avaimesta?
Täällä noita aloittajan mainitsemista vioista voi sanoa mitään eikä korjata niitä.
Ja niin, kolahtaako ovi kun pistät sen kiinni?

Äänestä

Täysin samaa vikaa on vw 1,9 touranissa , ei ole kylmempää auotoa olemassa ,dacia on taatusi lämpimämpi.
Samoin särisee kojelauta vw touranissa,ärsyttävää.
Voimansiirrossa on vikaa , kytkin täristää ,kait se heikko kaksoismassa.
Ei mennyt edes katsastuksesta läpi.
Dacia tuskin on huonompi.
Tämä on vain omakohtainen kokemus omasta 1,9 tdi vw touranista.
Tuumin kyllä vaihtavani tulevaan uuteen dusteriin 4x4 diesel . Hyvän näköisiä kuvia on ja maanvaraakin kun tämä tourani laahaa turhan monesti maata ja usein kaupungeissa. Mökillä on usea kohta missä loppuu maanvara plus harrastukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


servisemann kirjoitti:

Onko muilla kokemuksia seuraavista vioista: Lämmityslaite ei riitä talvioloihin, kaikenlaista särinää kojelaudassa,etuparkit puuttuu,takasumuvalo on vain toisessa valossa? Moottori ja voimansiirto on OK.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu